Jesteś na lotnisku Chopina i potrzebujesz zadzwonić? Możesz zrobić to za darmo z automatu telefonicznego | Tabletowo.pl

Jesteś na lotnisku Chopina i potrzebujesz zadzwonić? Możesz zrobić to za darmo z automatu telefonicznego

Dołącz do dyskusji 0

W przypadku długich podróży, szczególnie zagranicznych, dosyć często problemem okazują się kanały komunikacji ze światem. Połączenia roamingowe poza Unią Europejską nadal potrafią być horrendalnie drogie, nie wspominając nawet o problemach takich jak brak zasięgu czy rozładowana bateria smartfona. Na lotnisku Chopina w Warszawie właśnie pojawiło się kilka automatów telefonicznych, które na pewno ułatwią niektórym życie. Chociażby dlatego, że można z nich bezpłatnie dzwonić na wszystkie krajowe numery komórkowe i stacjonarne.

Jeżeli chodzi o rozmowy telefoniczne, to trzeba przyznać, że Polacy są dosyć rozpieszczani – już za kilkanaście złotych miesięcznie każdy z nas może wykupić pakiet nielimitowanych minut. Z tego powodu myślę, że coraz rzadziej borykamy się z problemem jakim jest „brak środków na koncie”, choć pre-paidowcom na pewno zdarza się od czasu do czasu zapomnieć o konieczności doładowania telefonu. Zostawmy jednak abstrakcję – przecież w Warszawie ląduje niejeden obcokrajowiec, który za połączenia w roamingu musi płacić jak za zboże, a przy tym chce wykonać zwyczajny telefon do znajdującej się w Polsce rodziny, zamówić taksówkę albo poprosić znajomych o podjechanie pod terminal, prawda?

📞 Telefony są zainstalowane w części zastrzeżonej (po kontroli bezpieczeństwa), zarówno w strefie Schengen jak i…

Opublikowany przez Lotnisko Chopina na 9 września 2017

Od teraz każdy będzie mógł użyć jednego z pięciu automatów telefonicznych, które zostały rozmieszczone na całym lotnisku Chopina w Warszawie. Oprócz tego, że z ich poziomu można dzwonić za darmo na wszystkie krajowe numery komórkowe i stacjonarne, to za pomocą jednego kliknięcia można połączyć się z informacją lotniskową, służbą medyczną, Komisariatem Policji Portu Lotniczego, a nawet ze służbą ochrony lotniska. Wystarczy tylko wybrać jeden z przycisków: A, B, C lub D.

📞 Dwa telefony są w hali odbioru bagaży (naprzeciwko taśm 2 i 6). ⚠️ #UWAGA – Szybkie połączenie. Wybierając na…

Opublikowany przez Lotnisko Chopina na 9 września 2017

Przygotowano coś również dla tych, którzy potrzebują jednak zadzwonić zagranicę – jest to możliwe za pomocą karty Telegrosik, Telepin lub podobnej. Oznacza to, że lotniskowe automaty telefoniczne działają dokładnie tak, jak zwykłe – z tym, że w przypadku rozmów krajowych nie trzeba się martwić żadnymi opłatami.

📞 Jeden telefon w strefie ogólnodostępnej na poziomie przylotów, obok telefonów do biur „Lost and Found”. Jest to…

Opublikowany przez Lotnisko Chopina na 9 września 2017

Jestem świadomy, że automaty telefoniczne, nawet darmowe, mogą nie przydać się większości z nas. Warto jednak zwracać uwagę na tego typu inicjatywy z kilku powodów. Po pierwsze, taka opcja może przydać się wielu obcokrajowcom, nie wspominając już nawet o Polonii. Po drugie, zawsze może wydarzyć się sytuacja niespodziewana, w której przyda się telefon niezależny od baterii, środków na koncie czy zasięgu. A po trzecie, działanie to jest ukierunkowane na ułatwianie ludziom życia, a nie na zarobek – i warto o nim mówić chociażby z tego powodu.

źródło: Lotnisko Chopina (Facebook)
grafika główna: Pexels

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona