Oto lista smartfonów, które mogą współpracować z platformą Google Daydream

Wirtualna platforma giganta z Mountain View – Google Daydream – dopiero zaczyna się rozwijać. Wszystko to dzieje się za sprawą coraz większej ilości kompatybilnych modeli, których przybywa i najprawdopodobniej będzie ich wkrótce znacznie więcej.

Reklama

Google ogłosiło uruchomienie nowej wirtualnej platformy na zeszłorocznej konferencji Google I/O 2016. Nieco później, dowiedzieliśmy się także jakie wymagania będą musiały spełniać smartfony, by współpracować z Daydream. Wiemy już także jakie modele, na dzień dzisiejszy, są lub wkrótce będą kompatybilne z platformą Google, a lista prezentuje się następująco:

Krótko mówiąc, na razie zestawienie jest dosyć szczupłe, ale zgodnie z informacjami, które podaje na swojej stronie Google, wiemy że będzie ono aktualizowane o kolejne smartfony. Nie wszystkie urządzenia jednak, będą mogły spełnić wymagania, które są konieczne do współpracy z Daydream. Najprawdopodobniej na liście nie znajdzie się na przykład Samsung Galaxy S7, czy też S7 Edge. A szkoda. Chociaż pocieszeniem może być fakt, iż Koreańczycy mają przecież własną platformę i swoje okulary (Gear VR), dzięki którym można zanurzyć się w wirtualnym świecie.

Reklama

By na bieżąco obserwować listę nowo dodanych urządzeń, wystarczy od czasu do czasu zaglądnąć na stronę, którą znajdziecie w linku źródłowym. Przypominam jednak, że okulary Google Daydream View oficjalnie nie są dostępne w Polsce.

Źródło: GoogleDaydream dzięki PhoneArena