Chowajcie portfele! Oto lista gier, które warto kupić jeszcze w 2018 i jakich powinno się wypatrywać na początku 2019 roku

Sezon ogórkowy? Ktoś to jeszcze pamięta? Posucha na rynku gier już dawno zdążyła się skończyć, zaś premiery zalały nas z praktycznie każdej możliwej strony. A to jeszcze nie koniec! Przed nami kilka miesięcy wysypu naprawdę godnych tytułów, na które trudno będzie znaleźć czas, a co dopiero odpowiednie fundusze. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najciekawsze produkcje z końcówki 2018 i początku 2019 roku w jednym miejscu, żebyście mogli określić swoje priorytety oraz odpowiednio zagospodarować środki na ich nadejście. Ostrzegam, jest tego naprawdę sporo.

Na jakie gry jeszcze warto czekać w 2018 roku?

źródło: whatnext.pl

Red Dead Redemption II

Nie wiem, czy trzeba komukolwiek przedstawiać Rockstar Games. To w końcu twórcy sławnego cyklu Grand Theft Auto, którego najnowsza odsłona, oznaczona cyfrą V, zebrała bardzo wysokie noty i pobiła dziesiątki rekordów w kategoriach „najlepiej zarabiających gier wideo”. Może Red Dead Redemption nie jest równie popularną serią, ale trudno będzie nie sięgnąć po ten tytuł, gdy spojrzymy przez pryzmat dotychczasowego dorobku tego studia.

Poprzednią odsłonę, wydaną na PS3 oraz Xbox 360, można nazwać po prostu „GTA na Dzikim Zachodzie” i to powinno mówić już samo za siebie. Wielki, otwarty świat tamtejszych pustkowi, masa aktywności, możliwość wczucia się w wyjętego spod prawa rewolwerowca oraz nieskrępowana wolność – to były główne elementy, za które pokochano Red Dead Redemption. Część druga powinna zapewnić jeszcze więcej tego samego, ale przy okazji wprowadzi też kilka nowinek. Nie będziemy bowiem tylko prowadzić głównego bohatera, ale także dbać o nasz obóz reprezentowany przez liczną grupę innych bandytów. Zapowiada się zatem bardzo ciekawa opowieść o braterstwie i wspólnym przetrwaniu w nieprzyjaznym środowisku.

Red Dead Redemption II to bez wątpienia największa premiera 2018 roku i to w niej pokładam bardzo duże nadzieje. Szczerze liczę na to, że RDR2 postawi na ciekawszą fabułę i bardziej angażującą przygodę, niż w miało to miejsce w GTA V. O resztę jestem raczej spokojny, dlatego czuję w kościach, że będzie to murowany hit.

Data premiery: 26 października 2018

Red Dead Redemption II możecie zamówić w Media Expert.

Hitman 2

Nie, nie zamierzam tu pisać o grze, która miała już swoją premierę w 2002 roku, czyli Hitman 2: Silent Assassin. Mowa tu o pełnoprawnej kontynuacji restartu serii pt. Hitman z 2016 roku. Samo nazewnictwo może sprawiać lekkie zawroty głowy, ale całe szczęście reszta pozostała praktycznie niezmienna. Znowu wcielamy się bowiem w Agenta 47, który stopniowo będzie eliminować kolejne cele i, jakby nie patrzeć, jest to główny trzon całej zabawy.

Głównym haczykiem nie jest jednak to, kogo musimy sprzątnąć, a bardziej jak tego dokonamy. Restart serii przywrócił ją do korzeni i po kontynuacji możemy ponownie spodziewać się rasowego „symulatora płatnego zabójcy”. Twórcy wpuszczają nas na ogromną planszę i wyznaczają odpowiednie cele do eliminacji, ale przy tym pozwalają nam zachować wolną rękę przy wyborze narzędzi mordu. Możemy wybić wszystkich strażników i na oczach świadków wpakować kulkę w głowę wybranemu delikwentowi. Tę samą ofiarę można też zestrzelić przy użyciu snajperki z kilkuset metrów, otruć czy nawet upozorować jej śmierć na wypadek. Wolność i kreatywność – w tym tkwi cała magia Hitmana.

Hitman 2 przyniesie ze sobą też nowe etapy oraz scenariusze, więcej dróg do zakończenia zlecenia i do tego po raz pierwszy w historii serii, pojawią się tryby sieciowe, w tym Ghost Mode (rywalizacyjny) oraz Sniper Assassin (kooperacyjny). Jest zatem na co czekać i zacierać rączki… oczywiście w skórzanych rękawiczkach, żeby nie zostawiać odcisków palców.

Data premiery: 13 listopada 2018

Hitman 2 możecie zamówić przedpremierowo w Media Expert.

źródło: nintendo.co.uk

Super Smash Bros. Ultimate

Choć 2018 rok nie opiewa już w takie tytuły sprzedające konsolę, jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Super Mario Odyssey, to posiadacze Nintendo Switch nie mogą się czuć porzuceni. Wielkie N kontynuuje ekspansję swoich marek na ten poręczny sprzęt. Na nowej generacji urządzeń japońskiego giganta nie mogło oczywiście zabraknąć odpowiedniej odsłony cyklu Super Smash Bros. – mocno specyficznej bijatyki, w której wcielimy się w całą plejadę postaci z gier Nintendo… i nie tylko.

Super Smash Bros. Ultimate ma dysponować największą jak do tej pory pulą bohaterów, bo tych będzie ponad 60, a to oczywiście nie koniec nowości. Pojawi się sporo klasycznych aren, które doczekają się odpowiedniego odświeżenia, ale oczywiście nie zabraknie całkowicie nowych plansz w zestawie. Wojownicy mogą liczyć na nowe ataki, zaś sama rozgrywka ma znacznie przyspieszyć swoje tempo.

Seria Smash Bros. nie jest specjalnie popularna w Polsce, bardziej święci ona triumfy w takich krajach, jak USA. Nowe Ultimate może jednak nieco ten stan odwrócić, bo „kanapowy” charakter tego tytułu, świetnie zgrywa się z mobilnością Switcha. Ta gra zdecydowanie będzie święcić triumfy na małych domówkach i z tym przeznaczeniem polecam zakupić ten właśnie tytuł.

Data premiery: 7 grudnia 2018

źródło: ppe.pl

Spyro Reignited Trilogy

Kojarzycie Crash Bandicoot N. Sane Trilogy? Tak dla przypomnienia powiem, że to ten remake trzech pierwszych odsłon serii Crash Bandicoot, który ostatecznie okazał się naprawdę udany. Activision Blizzard postanowiło pójść za ciosem i zleciło studiu Toys for Bob (znani z gier Skylanders) przygotowanie stosownego odświeżenia innej, bardzo sławnej ikony pierwszego PlayStation. Mowa tu oczywiście o kultowym, fioletowym smoku Spyro, którego pierwsze przygody zdążył już przykryć kurz.

Jeśli ktoś pomyślał o nawet krótkim powrocie do którejś z trzech pierwszych części serii, to musiał godzić się z uruchomieniem emulatora lub odkopaniem z piwnicy pierwszego PlayStation. Obie opcje mogły jednak odrzucić niektóre osoby z racji nieco podstarzałego sterowania czy oprawy wizualnej. Problemy te zamierza naprawić Spyro Reignited Trilogy, które jest kompletnym odświeżeniem graficznym oraz nowym spojrzeniem na sterowanie postacią fioletowego smoka. Takie rzeczy, jak etapy, ogólny trzon rozgrywki czy fabuła zostaną praktycznie bez większych zmian, tak żeby nie oddalać się zbytnio od legendarnego oryginału. To dobra wiadomość dla zagorzałych fanów serii.

Spyro Reignited Trilogy to świetny zakup, jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć ducha trójwymiarowych platformówek z pierwszego PlayStation. Jest to też idealny prezent dla dziecka, które dzięki przyjaznej dla oka grafice uda się wprowadzić w świat gamingu, podobnie jak zrobiliśmy to my sami w podobnym wieku.

Data premiery: 13 listopada 2018

Spyro Reignited Trilogy możecie zamówić przedpremierowo w Media Expert.

Battlefield V

Kolejny rok, kolejny Battlefield… czy też, jak ma to miejsce w ostatnich latach, również kolejny Star Wars: Battlefront. EA DICE nie każe nam długo czekać na tytuły przenoszące nas na ogromne pola bitwy, gdzie jako członek dużego oddziału żołnierzy, próbujemy walczyć o zwycięstwo. W 2018 roku będziemy mieli okazję zagrać w Battlefield V, którego akcja ma toczyć się w realiach (niekoniecznie wiernych) Drugiej Wojny Światowej.

Trudno znaleźć mi jakieś wyszukane słowa, którymi mogę określić ten tytuł. Jeśli ktoś miał okazję zagrać w Battlefieldy z ostatnich lat, to przy „piątej” odsłonie powinien bawić się równie dobrze. Trzon został tu praktycznie niezmienny i tak DICE koncentruje rozgrywkę w swoich tytułach, wokół jak najwierniejszego oddania realiów prawdziwej bitwy. Duże drużyny graczy ścierają się ze sobą na potężnym, zróżnicowanym terenie przy pomocy własnej broni czy też zróżnicowanej gamy wehikułów. Ta seria gier zdecydowanie ma swój urok, choć podobnie jak Call of Duty, jej formuła pozostaje niezmienna od wielu lat.

Battlefield V to po prostu tytuł, na który głównie mogą czekać fani tejże marki i to dla nich ta pozycja pojawia się w tym tekście. Nic dodać, nic ująć.

Data premiery: 20 listopada 2018

Battlefield V możecie zamówić przedpremierowo w sklepie Media Expert.

źródło: gog.com

Darksiders III

Darksiders to marka z ciekawą przeszłością. Jej poprzedniczki były bardzo przyjemnymi grami akcji z uniwersalnym, postapokaliptycznym światem oraz naprawdę dobrą mechaniką walki. Niestety z racji problemów finansowych poprzedniego wydawcy – THQ, przyszłość tego tytułu stała pod dużym znakiem zapytania, ale ostatecznie historia zakończyła się szczęśliwie.

Prawdę mówiąc, nie oczekuję po tym tytule żadnych rewolucji. Darksiders nigdy nie siliło się na innowacje, a brało sprawdzone formuły innych tytułów i w sprawny sposób łączyło je w jedną zgrabną całość. Za to polubiłem poprzednie odsłony, więc mam szczerą nadzieję, że „trójka” będzie większą ilością tego samego. Liczę tylko po cichu na to, że przeszłe perturbacje nie wpłyną znacząco na jakość samego tytułu, choć wypuszczone do tej pory materiały nastrajają mnie raczej średnio pozytywnie. Pomimo tego, kibicuję Darksiders III z całego serca.

Data premiery: 27 listopada 2018

Fallout 76

Pierwsze przecieki o nowym Fallout 76 jakoś do mnie nie przemówiły. Kultowa seria gier RPG miałaby bowiem przerodzić się w kolejny, sandboksowy survival, polany multiplayerowym sosem. Patrząc też przez pryzmat ostatnich, niekoniecznie udanych odsłon tejże marki, trudno podejść do nowego projektu Bethesdy z jakąś dozą entuzjazmu.

Po przeczytaniu trochę większej ilości informacji na temat tego tytułu i obejrzeniu udostępnionych fragmentów rozgrywki, moje uczucie nadziei zaczęło nabierać kolorów. Fallout 76 może i przesuwa tę serię w niekorzystnym dla mnie kierunku, ale dzięki temu może przekonam się wreszcie do gier survivalowych. Samo uniwersum Fallout zresztą świetnie nadaje się na tego typu produkcję i wrzucenie w nie multiplayera wydaje się strzałem w dziesiątkę… niekoniecznie dla fana serii.

Mam szczerą nadzieję, że Bethesda da z siebie coś więcej niż tylko sam świat postapokaliptycznej Wirginii Zachodniej i wybije się czymś ciekawym ponad tytuły pokroju Rust, DayZ czy Conan Exiles. Jeśli już robić spin-offy, to z klasą i mam nadzieję, że Fallout 76 okaże się miłym zaskoczeniem.

Data premiery: 14 listopada 2018

Fallout 76 możecie zamówić przedpremierowo w Media Expert.

Spis treści:

  1. Na co jeszcze warto czekać w 2018 roku? 
  2. Co przyniesie ze sobą rok 2019?
  3. W jakie gry z końcówki 2018 roku warto się jeszcze wyposażyć?