LineageOS 16 można instalować na kolejnych 10 smartfonach, w tym na Xiaomi Mi Mix 2

LineageOS to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych custom ROM-ów dostępnych na smartfony z Androidem. Obsługuje więcej urządzeń niż jakikolwiek konkurent, a teraz rozszerza wsparcie dla dziesięciu kolejnych telefonów.

Zaktualizowana lista smartfonów, na których można swobodnie instalować LineageOS w wersji 16. nie jest może zbyt obszerna, ale zawiera dwa lub trzy smartfony, które w naszym kraju były dość popularne – zwłaszcza wśród osób poszukujących urządzeń wydajnych, ale nie do przesady drogich. „Szczęśliwa” dziesiątka wygląda więc tak:

Reklama

Zwłaszcza pierwsze trzy pozycje można znaleźć w ciągłym użytku. Mój Xiaomi Mi 6 dawno temu wyzionął swojego cyfrowego ducha, ale – dajmy na to – właściciele Mi Mix-a 2 mogą zechcieć odświeżyć wrażenia z obsługi systemu przez instalację niestandardowego oprogramowania, opartego na możliwościach Androida 9.0 Pie.

Biorąc pod uwagę rynkowy staż niektórych z tych sprzętów, dobrze, że są miejsca w sieci, gdzie możemy zaopatrzyć się w godne zaufania wariacje systemowe. To ma znaczenie zwłaszcza dla tych, którzy uwielbiają robić kolejne kopie zapasowe swoich danych i cieszyć się drobnymi zmianami w obsłudze ulubionego smartfona. Lista LineageOS zapewne będzie w kolejnych miesiącach rozszerzać się o następne modele urządzeń.

Lineage OS 16 trafia na kolejne urządzenia, w tym na starsze modele od Xiaomi

źródło: Android Police