Lineage OS 16 trafia na kolejne urządzenia, w tym na starsze modele od Xiaomi

LingeageOS jest jedną z dwóch nieoficjalnych wersji Androida, którą bardzo dobrze rozwija społeczność. System zbiera wiele przychylnych opinii, jest też stale rozwijany i wprowadzany na kolejne smartfony, które nie mogą już cieszyć się oficjalną polityką aktualizacji producenta.

Wersja 16.0, której dotyczy ten wpis, nie jest niczym nowym. Deweloperzy już jakiś czas temu oficjalnie wydali nową wersję oprogramowania, która bazuje na Androidzie Pie, a na dodatek zdążyli już zapewnić wsparcie dla ponad trzydziestu urządzeń wielu producentów. To świetny wynik, który pokazuje, że nie mówimy tu o byle jakiej modyfikacji Androida, ale o projekcie, który cechuje się już naprawdę dużym rozmachem.

Reklama

LineageOS 16 Pie oficjalnie trafia na 30 przeróżnych urządzeń

Oprogramowanie jest bezpośrednim kontynuatorem LineageOS 15.1, które bazowało na Androidzie 8.1 Oreo. Najświeższa aktualizacja powinna szczególnie ucieszyć posiadaczy następujących smartfonów:

Poza uaktualnieniem dla wymienionych wyżej smartfonów, przywrócono też wsparcie dla tabletu Nvidia Shield. Jest to konstrukcja, która ma już niemal pięć lat. W branży technologicznej to kawał czasu. Dobrze wiedzieć, że dla niektórych deweloperów granica polityki aktualizacji nie jest wyznaczana przez wiek, a przez oprogramowanie, które często jest bardziej podatne na modyfikacje i aktualizacje, niż niektórzy producenci próbują nam to wmawiać.

Odpowiednie wersje oprogramowania powinniście bez trudu odnaleźć na stronie wydawcy.

źródło: 9to5Google