moto z, lineage os

Lineage OS oficjalnie dla Moto Z i nie tylko

Można już w tym momencie bezpiecznie i szczerze powiedzieć, że Lineage OS niemalże w całości zastąpił Cyanogen Mod. Jeśli natomiast ktoś nadal czeka na oficjalne wydanie tego systemu na swoje urządzenie, to niech się nie martwi, ponieważ coraz więcej smartfonów jest wspieranych przez grupę Lineage. I właśnie teraz dołączają do tego grona kolejne modele.

Prawie równy miesiąc temu świętowano przekroczenie miliona instalacji systemu Lineage OS. Jednak team odpowiedzialny za wydawanie ROM-ów nie spoczął na laurach i ciężko pracuje na kolejny sukces. Efektem tego jest dodanie kolejnych smartfonów do grona urządzeń oficjalnie wspieranych przez Lineage. Są to: Lenovo Moto Z (griffin), HTC One M9 (himaul) oraz LG L90 (w7). Już można pobierać system oraz go instalować. Oczywiście, tak jak inne urządzenia, tak i na te co tydzień będzie wydawana nowa aktualizacja.

To nie koniec nowości ze świata Lineage OS. Wiemy, że Android 7.1.2 wprowadzi poprawki błędów związanych z połączeniem Bluetooth, a także przeróżne alarmy/uwagi dotyczące zużycia baterii. Team Lineage zdecydował się także na wprowadzenie możliwości zrobienia donacji, aby utrzymać serwery. Jest to dosyć znana praktyka ze świata Linuxa (wiele dystrybucji posiada takową możliwość już od kilku lat).

Ja sam system miałem zainstalowany na Nexusie 7 2013 oraz na Motoroli Moto G i byłem bardzo zadowolony. Także buszując po forach internetowych spotykam się w większości z bardzo pozytywnymi opiniami. A jaka jest Wasza opinia? Korzystacie z Lineage OS?

źródło: Android Police