LG może wyeliminować notche ze swoich smartfonów i pomnożyć liczbę aparatów. Sugeruje to nowy patent firmy | Tabletowo.pl

LG może wyeliminować notche ze swoich smartfonów i pomnożyć liczbę aparatów. Sugeruje to nowy patent firmy

Dołącz do dyskusji 0

Wielu fanów LG miało za złe projektantom firmy, że nie oparli się presji branży i zastosowali w swoich tegorocznych smartfonach znienawidzonego notcha. Nowe projekty Koreańczyków każą jednak sądzić, że romans firmy z wycięciami w ekranie może być dość krótki – oczywiście o ile skorzystają oni ze swoich pomysłów na obudowę urządzeń.

LG złożyło wnioski patentowe dotyczące nowego projektu telefonu, w którym na tylnej ściance smartfona umieszczono trzy lub cztery aparaty oraz czytnik odcisków palców. Projekt pojawił się w trzech wersjach różniących się od siebie wykończeniem rogów wyświetlacza oraz obudowy samego telefonu.

Najnowszy model LG, V40, został pierwszym w historii firmy, gdzie wykorzystano trzy aparaty główne. Jeśli dojdzie do wykorzystania powyższego pomysłu, któryś z przyszłych modeli także będzie dysponował takim potencjałem fotograficznym, albo nawet większym, jeśli okaże się, że czwarte „kółko” na schemacie to także oko aparatu. Jest to mało prawdopodobne – można przypuszczać raczej, że układ czterech kółek zawiera w sobie trzy aparaty i lampę błyskową, jak w Huawei Mate 20 Pro.

Oprócz tego szczegółu mamy do czynienia ze starym, dobrym LG. Styl projektu przypomina „trochę lepsze LG G6” – nie ma notcha, żadnych udziwnień w postaci rozsuwanej klapki, a mieści w sobie wszystkie ważne elementy. Nawet gniazdo słuchawkowe jest na swoim miejscu.

I takie urządzenia od LG chętnie byśmy powitali na naszym rynku: z kompletem multimediów, bez płacenia za wymuszone wycięcie w ekranie czy brak portu audio jack. Ciekawe, czy Koreańczycy są na tyle odważni, by rzeczywiście podjąć ten trop.

Jeżeli LG wypuściłoby na rynek taki smartfon, to wszystkich wyrwałoby z kapci

źródło: nl.letsgodigital.org przez GizChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona