LG wprowadza limitowaną serię Watch Urbane Luxe z obudową pokrytą 23-karatowym złotem

Dotychczas segment luksusowych smartwatchy prawie w ogóle nie istniał. Jednak powoli zmienia się to na lepsze – uznane firmy ze Szwajcarii czy Stanów Zjednoczonych planują stworzyć wiele wearables z Androidem Wear na pokładzie. Z kolei LG postanowiło zaprezentować Watch Urbane w limitowanej wersji Luxe. Czym różni się od standardowego wariantu?

Już sam w sobie LG Watch Urbane to elegancki zegarek z okrągłym ekranem P-OLED, Snapdragonem 400 1,2 GHz, 512 MB RAM, 4 GB pamięci wbudowanej, webOS na pokładzie i pulsomierzem. Jednak Koreańczycy postanowili pójść o krok dalej i zaprezentować go w wersji skierowanej do bogatszej części klienteli.

LG Watch Urbane Luxe to efekt współpracy producenta urządzeń mobilnych i amerykańskiej firmy jubilerskiej Reeds Jewelers. Za 1200 dolarów otrzymamy smartwatch, w którym koperta jest przyozdobiona 23-karatowym złotem, a pasek został wykonany ze skóry aligatora. Oczywiście każdy z 500 dostępnych egzemplarzy będzie wzbogacony o indywidualny numer, potwierdzający jego autentyczność.

LG_1

LG Watch Urbane Luxe trafi do sprzedaży pod koniec października, jednak będzie można go zobaczyć już na targach IFA 2015 na stoisku koreańskiego producenta.

Co myślicie o takich ekskluzywnych wearables?

źródło: informacja prasowa