Ważne

Luksusowe zegarki z Android Wear coraz bliżej – pierwszy będzie smartwatch Fossila

Jakiś czas temu Google we współpracy z Intelem i szwajcarskimi producentami zegarków ogłosili, że na rynek trafią zupełnie nowe, luksusowe smartwatche, które będą działać w oparciu o Androida Wear. Wszystko wskazuje na to, że te zapowiedzi się urzeczywistnią. W sieci pojawiło się zdjęcie z Intel Developer Forum (IDF 2015) prezentujące inteligentny zegarek Fossila, co oznacza, że oficjalna premiera coraz bliżej.

Moc obliczeniową dostarczają oczywiście układy Intela i to na razie tyle, co wiemy na temat tego produktu. Sam smartwatch prezentuje się naprawdę elegancko. Jednocześnie trudno będzie odróżnić go od klasycznego zegarka, co jest jego główną zaletą. Co ciekawsze, Fossil na Intel Developer Forum zamierza zaprezentować również sportową opaskę, a także nieco mniej funkcjonalny smartwatch, który będzie oferował przede wszystkim długi czas pracy, co dla wielu potencjalnych odbiorców jest kluczowe.

Na razie nowości te zapowiadają się świetnie. Na pewno zaangażowanie takich firm przełoży się na większą sprzedaż wearables i niewielki wzrost popularności Androida Wear. Nie można ukryć, że dotychczas rynek inteligentnych zegarków był pozbawiony właśnie jakiegokolwiek zegarka od uznanej firmy w tej kategorii.

Równie ciekawie zapowiadają się nowości od innych firm, m.in. Tag Heuer. Zobaczymy jednak, co z tego wyniknie i jak przełoży się to na popularyzację inteligentnych zegarków. Skoro Apple się to połowicznie udało, to teraz nadzieja pozostaje jedynie w Szwajcarach.

źródło: @LexySavvides (Twitter) przez The Verge, Android Authority

Komentarze

 • [email protected]_Światła

  ‘Nadzieja pozostaje jedynie w Szwajcarach’ – tych z Fossila ? Bo to amerykańska firma jest.

  • Albert

   Chodziło głównie o Tag Heuera i inne firmy szwajcarskie. Z Fossilem jeszcze zobaczymy, co wyjdzie.

   • vrd

    Określenie czegokolwiek Fossila mianem luksusowego również mocno chybione

 • dafuq

  Apple spopularyzuje smart watche, a potem cały rynek będzie wypchany przez Android Wear.

  Potwierdzone info.

  • mispluszowy

   Nie ma to jak się pośmiać z fanbojów apple. Kiedy już, może, dorosną, może, zauważą wtedy jak bardzo byli śmieszni :Może przerażą się wtedy jak im apple wyprało mózgi. To już, w ich przypadku, nie nieracjonalne myślenie ale mitomania :P Chore…

   • dafuq

    O co ci chodzi? Wszyscy w domu zdrowi?

 • szybkibill

  Fossil … toż to oni pierwsi na świecie wypuścili ponad 12 lat temu pierwszy na świecie smartwatch (w takim założeniu jak obecne smartwache abstrahując od produktów typu casio) choć nie było wtedy jeszcze uknutej nazwy smartwach. Określano to urządzenie mianem Fossil Wrist PDA o nazwie Abacus, Chodził na palmosie i współczesne smartwache nie dorastają mu funkcjonalnością do pięt. Owszem nie miało to ekramu pojemnościowego tylko rezystancyjny i do tego czarnobiały. Jak ktoś używał PDA z palmosem po kontakcie z tym urządzeniem odstawiał zwykłe PDA na półkę na zawsze. Był mniejszy niż topowe zegarki casio. Bateria starczała na baaaaaaardzo długo, Co ciekawe nie było drogie ale trudno dostępne. Choć przez pewien czas na allegro można było go kupić swobodnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona