LG w przyszłym tygodniu pokaże 6–calowy ekran QHD | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

LG w przyszłym tygodniu pokaże 6–calowy ekran QHD

Dołącz do dyskusji 0
LG-QHD

LG G3, który dopiero co został zaprezentowany posiada 5,5-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Dzięki temu wyprzedził Samsunga oraz innych topowych producentów, ale jak wiemy chińskie firmy już wcześniej pokazywały urządzenia z takimi wyświetlaczami, a dobrym przykładem jest Oppo Find 7. Jednak teraz czas na większy ekrany o takiej rozdzielczości od Koreańczyków.

LG zapowiedziało, że w przyszłym tygodniu na SID (Society for Information Display’s w San Francisco) zamierza pokazać 6-calowy ekran, który również będzie miał taką rozdzielczość. Jego zagęszczenie pikseli wyniesie 491 ppi, co jest doskonałym wynikiem, nawet w porównaniu do LG G3 z 534 ppi. Jednak to nie koniec tego trendu.

LG zapowiedziało również, że w przygotowaniu są ekrany do smartfonów mające zagęszczenie pikseli na poziomie 600 i 700 ppi! Jeden z pracowników wspomniał również, że Koreańczycy są teraz przed konkurencją i będzie im bardzo trudno nadrobić te różnice. Zdradził również, że jeszcze większe rozdzielczości trafią do tabletów i phabletów, gdy tylko upowszechnią się materiały w 4K.

Oczywiście dobrze, że producenci rozwijają swoje technologie, ale nie widzę sensu tworzyć smartfona z zagęszczeniem pikseli 700 ppi. Aktualne flagowce to i tak duża przesada, a takie potworki przy aktualnych bateriach nie mają sensu. Muszę przyznać w tej sprawie rację CEO Huawei, który stwierdził, że ekrany QHD to głupota!

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona