LG V40 ThinQ nie ma jeszcze w sprzedaży, a już otrzymał drugą aktualizację aparatu

LG V40 ThinQ ma trzy aparaty główne, co przynajmniej w założeniu powinno sporo pomóc przy robieniu zdjęć. Pierwsze recenzje nie były jednak dla tego modelu zbyt łaskawe. Choć na wielu płaszczyznach flagowiec LG wydawał się być świetnym urządzeniem, jakość uzyskiwanych fotografii odrobinę odstawała od czołówki najlepszych fotograficznych smartfonów. Koreańczycy wzięli się więc do pracy i postarali się naprawić sytuację.

Zgodnie z doniesieniami, których nie jesteśmy w stanie sami potwierdzić, gdyż LG V40 ThinQ oficjalnie nie trafił jeszcze do Polski, producent dostarczył na ten smartfon już drugą aktualizację aparatu.

Reklama

Paczka z poprawkami ma słuszną wagę 391 MB. Skupiają się one przede wszystkim na ulepszeniu wydajności trybu HDR. Zapewniają też lepszą ostrość i odwzorowanie kolorów podczas kręcenia ujęć na zewnątrz i naprawiają „czarny fenomen nagrywania wideo”. Cokolwiek to znaczy, bo LG nie wyjaśnia dokładnie, o co chodzi.

LG V40 ThinQ (fot. LG)

To jednak nie wszystko. Poprawie uległo także działanie trybu Triple Shot, w którym recenzenci zauważyli problemy z dobraniem automatycznej ostrości. Dobrze, że LG nie pozostało obojętne na opinie osób, które zwracały uwagę na ten mankament.

(zdj. Droid-Life)

Aktualizacja ta pojawiła się kilka dni po tym, jak LG V40 ThinQ otrzymało pierwszy zestaw poprawek przeznaczony dla aparatu. Te skupiały się na jakości obrazu w kiepskich warunkach oświetlenia i ulepszeniu trybu Sztucznej Inteligencji. Oprócz tego poprawiały szybkość procesu ostrzenia obrazu i sprawiały, że aparat lepiej dobierał balans bieli, gdy w kadrze było naprawdę dużo światła.

Wszystko to jest naprawdę godne pochwały. Widać, że LG zależy na tym, by V40 ThinQ był jednym z najlepszych smartfonów dla mobilnych twórców. Liczymy na to, że Koreańczycy postarają się też w miarę szybko wyposażyć swój telefon w Androida 9.0 Pie, jako że został on zaprezentowany jako sprzęt działający na ubiegłorocznym Androidzie 8.0 Oreo.

Ciekawe, czy wszystkie te ulepszenia wpłyną na lepszy odbiór LG V40 ThinQ jako smartfona do zdjęć.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/04/premiera-smartfon-lg-v40-thinq-specyfikacja-cena-dostepnosc/

źródło: Droid-Life przez Android Authority