LG V30 (fot. LG)

LG zaczęło się naprawdę cenić – LG V30 może kosztować w Polsce tyle samo, co Samsung Galaxy S8+

LG miało tę przewagę nad Samsungiem, że oferowało nieco tańsze flagowce niż jego największy konkurent. Wygląda jednak na to, że te czasy minęły bezpowrotnie, ponieważ LG V30 może kosztować w Polsce tyle samo, co Galaxy S8+. I mowa tu o cenie początkowej tego ostatniego, nie obecnej.

Ktoś z Was w ogóle pamięta jeszcze o LG V30? Ja nie ukrywam, że dla mnie – cytując klasyka – jest to śmiech na sali, że smartfon wciąż nie trafił do sprzedaży w Polsce. A przypomnę, że zadebiutował 31 sierpnia, czyli przeszło siedem tygodni temu! Dla porównania, Samsung zaprezentował Galaxy Note 8 tydzień wcześniej, 23 sierpnia i od razu rozpoczął jego przedsprzedaż, w naszym kraju również. Teraz można go bez problemu kupić w każdym sklepie z elektroniką, a flagowca od LG nadal nie.

Reklama

Nie mam pojęcia, co powstrzymuje polski oddział LG od wprowadzenia LG V30 do Polski, ale raczej się tego nie dowiemy, ponieważ sam zainteresowany nie chce nawet podać dokładnej daty pojawienia się smartfona na sklepowych półkach. Nie mówiąc już o sugerowanej cenie. A czas płynie przecież nieubłaganie i na pewno nie działa to na korzyść tego modelu.

LG V30 pojawia się jednak w europejskich sklepach i każdy z nich podaje, że jego cenę ustalono na 899 euro, czyli równowartość ~3820 złotych. Niestety, jeżeli moje przypuszczenia się potwierdzą, to smartfon w Polsce najprawdopodobniej będzie kosztował trochę więcej, bo 3999 złotych. Obstawiam tak, ponieważ dokładnie tak było w przypadku Galaxy S8+.

Damian z gsmManiaKa jest natomiast większym optymistą, ponieważ jego zdaniem za LG V30 klientom w Polsce przyjdzie zapłacić 3799 złotych. Bazuje bowiem na dotychczasowych poczynaniach LG, tj. zwyczaju przeliczania przez producenta ceny z euro na złotówki „wprost”, zgodnie z przelicznikiem, bez dodawania żadnych „bonusów”. Chociaż z drugiej strony bezpiecznie jeszcze obstawia, że cena powinna zmieścić się w przedziale od 3699 do 3999 złotych.

A Wy jak myślicie, ile będzie w Polsce kosztował LG V30? Jedno jest pewne: więcej niż zaprezentowany w poniedziałek, 16 października, Mate 10 Pro, którego przedsprzedaż rozpocznie się 27 października.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/31/lg-v30-premiera/

Źródło: Media Markt, Saturn dzięki gsmManiaK