LG V30 rozebrany na części. To smartfon z bogatym wnętrzem - dosłownie i w przenośni 17

LG V30 rozebrany na części. To smartfon z bogatym wnętrzem – dosłownie i w przenośni

LG V30 jeszcze nie wkroczył na półki sklepowe, jednak urządzenie rozpala wyobraźnię wielu osób. A dzięki Zackowi z kanału JerryRigEverything możemy dodatkowo zajrzeć pod maskę, aby zobaczyć, co telefon skrywa „po drugiej stronie obudowy”. Zaciekawieni?

Wiele wskazuje na to, że Zack otrzymał możliwość dobrania się do LG V30 jako pierwszy, a przynajmniej jako pierwszy rozebrał telefon na części, aby przedstawić internautom, jak firma z Korei Południowej zagospodarowała przestrzeń wewnątrz. Niespodzianek nie ma, jednak jest kilka ciekawych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza, jeśli uważacie się za melomanów.

Zack zwraca uwagę na zabezpieczenie optyki aparatu szkłem ochronnym Gorilla Glass 4, jednak dalej jest tylko ciekawiej. Autor nagrania sugeruje, że matryca na jaką postawiło LG może być jedną z najbardziej zaawansowanych, jaką odnajdziemy w smartfonach, na co wpływać ma między innymi OIS, czyli optyczna stabilizacja obrazu oraz przesłona F/1.6. To duże słowa, tym bardziej, że na rynku debiutował właśnie iPhone X oraz Samsung Galaxy Note8.

Ciepłe słowa padają też w kierunku głośnika, który może przejąć funkcję rejestrowania dźwięku, gdy natężenie decybeli przekracza określoną wartość. To dość ciekawe i niezbyt często wprowadzane przez wiodące firmy rozwiązanie. Widać też dość wyraźnie, że mimo certyfikacji IP68, obudowa otwiera się całkiem łatwo, a baterię – przy pewnych umiejętnościach – można wymienić, choć Zack przestrzega, aby nie wykonywać tego zabiegu na własną rękę.

Należy też dopowiedzieć, że w opisie nagrania widnieje napis: „This video was sponsored by LG – All the opinions are my own”. Można więc wyjść z założenia, że „sponsoring” nagrania nie wpłynął na słowa Zacka, jednak warto mieć ten drobny szczegół na uwadze.

źródło: JerryRigEverything