LG V30 2018 zostanie wyposażony w inteligentnego asystenta głosowego i rozpoznawanie obrazów

LG, choć na targach Mobile World Congress nie zaprezentuje nowego flagowego smartfona, to nie zamierza w Barcelonie świecić pustkami na swoim stoisku. Producent zapowiada, że odbędzie się prezentacja odświeżonej wersji flagowego smartfona, który nie zyska nazwy V30s, a LG V30 2018. Dodatkowo, urządzenie zostanie wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji, która jest ewidentną odpowiedzią na Bixby od Samsunga.

LG zwykle nie prezentuje jakichś sensacyjnych, nigdzie nie spotykanych wcześniej technologii. Jednak potrafi w dość elegancki sposób wykorzystać dokonania konkurencji. O części z projektów LG się nie dowiadujemy, bo albo firma się nimi nie chwali, albo chwali się niezbyt skutecznie – tak jest na przykład z marką ThinQ AI, która jest platformą sztucznej inteligencji, która ma gromadzić pod jedną nazwą wszystkie „mądre” sprzęty producenta.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/09/lg-v30s-specyfikacja-premiera-na-mwc-2018/

Interesujące jest to, że w skład złożonego środowiska ThinQ AI wejdzie również smartfon, którego zobaczymy na targach MWC w Barcelonie – LG V30 2018. Zamiast pojedynczego produktu lub asystenta, Koreańczycy sukcesywnie i bez pośpiechu rozwijają inteligentne funkcje w swoich urządzeniach. V30 2018 zyska na przykład głosowego asystenta Voice AI, który zareaguje na 32 głośno wypowiadane komendy.

Interesującą rzeczą może być też coś, co LG nazywa Vision AI, a swoim działaniem przypomina Bixby Vision. Sztuczna inteligencja będzie używana nie tylko do rozpoznawania przedmiotów na zdjęciach, ale też zaproponuje najlepsze ustawienia aparatu, tak by fotografia wyglądała jak najlepiej. Będzie to wychodziło daleko poza proste dostosowanie sceny do ilości światła w kadrze. Vision AI ma przeanalizować zdjęcie, wykorzystując algorytmy uczenia maszynowego wytrenowane na 100 milionach obrazów, a następnie poleci jeden z 8 predefiniowanych trybów. Wszystko to odbędzie się w mgnieniu oka, a przecież SI będzie miała do przerobienia dane dotyczące kątu, z jakiego zrobiono zdjęcie, kolorów, a nawet odbicia światła.

Dodatkowo, sztuczna inteligencja LG nie ma być ograniczona tylko dla flagowych modeli producenta. Co prawda w pierwszej kolejności pojawi się na LG V30 2018, jednak firma planuje udostępnić jej funkcje również innym modelom, pod warunkiem, że będą spełniać podstawowe wymagania sprzętowe.

Wszystko to brzmi dość nieprawdopodobnie, zwłaszcza, że o Voice AI i Vision AI nie słyszeliśmy wcześniej prawie nic, podczas o Bixby od Samsunga plotki niosły się na całe miesiące przed jego premierą. Czekamy zatem, jak głosowy asystent oraz pomocnik aparatu sprawdzą się na nowej wersji flagowca LG.

https://www.tabletowo.pl/2018/01/30/recenzja-lg-v30-po-trzech-miesiacach-uzytkowania/

źródło: LG dzięki Slashgear