LG świetnie reklamuje tablety z serii G Pad

Kilka dni temu Piotr pisał o tabletach LG z serii G Pad. Nie są to topowe urządzenia, a bardzo rozsądne produkty ze średniej półki, którymi LG chce wywalczyć dla siebie kawałek rynku. Jednak jak wiemy, już dawno nie same cyferki sprzedają, ale również marketing. A pod tym względem nowe tablety prezentują się niezwykle ciekawie.

Zresztą sami zobaczcie film promocyjny od LG. Trwa prawie 3 minuty,ale warto go obejrzeć:

http://youtu.be/OmjYZmTZ8N0

LG G Pad 7.0, 8.0 oraz 10.1 to bardzo ciekawe tablety, jednak moim zdaniem to dopiero dzięki takim reklamom mogą osiągnąć dobre wyniki sprzedażowe. Spot ten nie sprawia wrażenia robionego na siłę ani nie próbuje pokazać, że produkty LG są lepsze od innych. Przedstawia szczęśliwych ludzi wykorzystujących te tablety na wiele sposobów. Nie wiem czy do Was trafiają tego typu reklamy, ale ja będę od teraz nieco przychylniej patrzył na serię G Pad.

Jeśli chodzi o specyfikację to wszystkie 3 urządzenia napędza 4-rdzeniowy Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Poza tym wersje 8.0 i 10.1 są wyposażone w 16 GB pamięci wbudowanej oraz 5-megapikselowe aparaty (7.0 ma 8 GB i 3 mpix). Ekrany IPS różnią się przekątną – 7, 8 i 10.1 cali – ale wszystkie wyświetlają obraz o tej samej rozdzielczości, czyli 1280 x 800 pikseli. Akumulatory w tych produktach to analogicznie 4000, 4200 i 8000 mAh. Tablety pracują pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat.