LG sprzedało w Stanach Zjednoczonych ponad 200000 sztuk modelu V20

LG pochwaliło się, że od miedzynarodowej premiery LG V20, która miała miejsce 28 października, udało się sprzedać 200000 sztuk tego smartfonu w samych Stanach Zjednoczonych.

Według spółki, jakieś 20000 egzemplarzy V20 codziennie trafia w ręce nowych właścicieli w USA. Jest to dwukrotnie więcej, niż udało się osiągnąć w zeszłym roku, podczas dystrybucji modelu V10.

Tak wysoką – jak na LG – sprzedaż, umożliwiło udostępnienie V20 wszystkim głównym amerykańskim operatorom telefonii komórkowej. W zależności od wariantu umowy, telefon można dostać w abonamencie za 750$-800$.

LG V20 był pierwszym na świecie smartfonem z zainstalowanym Androidem 7.0 Nougat. Zaraz po nim pojawiły się Google Pixel i Pixel XL, z Nougatem w wersji 7.1.

Ze swoim 5.7-calowym ekranem Quad HD oraz mniejszym wyświetlaczem pomocniczym nad nim, LG V20 jest jednym z największych powszechnie dostępnych smartfonów na rynku. Jednak, jak już wspomniałem, jego premiera nie była światowa, a międzynarodowa, i w Polsce smartfon ten nie doczekał się oficjalnej dystrybucji (a szkoda). Możliwe, że pojawi się u nas jego mniejsza wersjaLG V34 lub jego opowiednik. Na razie to jednak tylko domysły, bo LG milczy w tej sprawie.

 

na zdjęciu wyróżniającym: LG V20

źródło: LG przez PhoneArena