LG V40 ThinQ LG logo
fot. LG

LG też pracuje nad składanym smartfonem, ale nie ma ciśnienia, żeby pokazać go przed Samsungiem i Huawei

LG przyznało się, że pracuje nad składanym smartfonem. Producent nie objął sobie jednak za punkt honoru, żeby zaprezentować go, zanim zrobią to Samsung i Huawei. Koreańczycy wprowadzą go na rynek dopiero wtedy, kiedy uznają, że przyszedł na to czas.

Samsung i Huawei ostro ze sobą rywalizują w segmencie smartfonów. Konkurenci prześcigają się we wprowadzaniu innowacji i dotyczy to także składanego urządzenia. W ostatnich miesiącach na prowadzenie wysuwał się raz jeden, raz drugi, ale w ostatecznie najprawdopodobniej taki sprzęt (przynajmniej) zapowiedzą najpierw Koreańczycy. Chińczycy wciąż mają jednak szanse jako pierwsi wprowadzić składany inteligentny telefon do sprzedaży.

Reklama

I chociaż jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Samsung chce nakłonić Oppo i Xiaomi do wyprodukowania składanego smartfona, to dość nieoczekiwanie do stawki dołączyło również LG. Producent przyznał się bowiem właśnie, że pracuje nad takim urządzeniem. Co więcej, robi to już od kilku lat, więc – jak widać – nie chce pozostać w tyle i obudzić się pewnego pięknego dnia z ręką w nocniku.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/31/samsung-oppo-xiaomi-skladany-smartfon-ekrany-wyswietlacze-oled/

Jednocześnie LG poinformowało, że nie ma zamiaru ścigać się z konkurencją, by za wszelką cenę zaprezentować składany smartfon przed nią. Koreańczycy zrobią to dopiero wtedy, kiedy uznają za słuszne. Producent chce bowiem, żeby urządzenie było takie, jakiego oczekiwaliby klienci.

Podejście LG jest zupełnie zrozumiałe – segment składanych smartfonów obecnie praktycznie nie istnieje (ZTE Axon M nie liczę), więc trudno przewidzieć, jak na takie urządzenia zareagują potencjalni klienci. Koreańczycy czekają więc, aż nowy teren wybadają Samsung i Huawei. A jeżeli ten pomysł faktycznie „chwyci”, to z pewnością nie omieszkają wypuścić na rynek swojej propozycji. Na razie musimy jednak uzbroić się w cierpliwość.

Przy okazji warto przypomnieć, że Samsung zdradzi pierwsze informacje na temat swojego składanego smartfona na konferencji Samsung Developers, którą zaplanowano na 7-8 listopada 2018 roku. Natomiast jeszcze w tym miesiącu Lenovo może (przynajmniej) zapowiedzieć swój elastyczny smartfon-smartwatch.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/01/lenovo-elastyczny-skladany-smartfon-smartwatch-zapowiedz-premiery/

*Na grafice tytułowej LG V40 ThinQ

Źródło: Android Headlines