LG Q7 będzie miał wnętrze jak tani „chińczyk”

Nie ukrywam, że miałem spore oczekiwania wobec LG Q7. LG Q6 wiele brakowało, aby nazwać go porządnym sprzętem, więc chciałem wierzyć, że LG drugi raz nie popełni tego samego błędu. Cóż, właśnie okazuje się, że bardzo się myliłem…

LG Q6 zdecydowanie nie był godzien zakupu w dniu rynkowej premiery, ponieważ kosztował aż 1499 złotych. Coraz więcej wskazuje na to, że LG Q7 może podzielić jego los. Wystarczy bowiem sobie przypomnieć, iż LG ustaliło startową cenę LG K9 na 599 złotych, która – patrząc przez pryzmat jego specyfikacji – jest astronomiczna. Nic nie wskazuje na to, aby Koreańczycy nagle zmienili politykę cenową.

Wyższa cena byłaby zupełnie zrozumiała, gdyby LG Q7 oferował adekwatną do niej specyfikację. Tak jednak nie będzie, bowiem okazuje się, że smartfon wyposażono w ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6750 1,5 GHz z układem graficznym Mali-T860 MP2. Nie zdziwię się, jeśli na Waszych twarzach pojawił się w tym momencie uśmiech, ponieważ faktycznie nie jest to najlepszy z dostępnych do urządzeń ze średniej półki układów.

Sytuację nieco ratuje fakt, że LG Q7 ma też 4 GB RAM, lecz osobiście nie jestem w stanie oprzeć się wrażeniu, że połączenie MediaTeka MT6750 i 4 GB RAM (oraz do tego 64 GB pamięci wbudowanej) jest typowe i non stop spotykane w tanich smartfonach z Chin. Propozycja LG może mieć problem, aby się na ich tle wyróżnić, jeżeli Koreańczycy przyoszczędzą na niej tak samo, jak na LG Q6.

Powyższe informacje pochodzą z Geekbench, który przetestował model o oznaczeniu LGE LM-Q710.FG. Co ciekawe, serwis źródłowy nie wyklucza, że może to być również LG Q7 Stylus, tj. wersja ze wsparciem dla obsługi rysika. W przeszłości pojawiły się bowiem informacje, że LG pracuje nad kolejnym modelem z tym dopiskiem. Mimo wszystko i tak wątpliwe, aby „standardowy” LG Q7 znacząco się od niego różnił.

Tym bardziej, że obecność procesora MediaTeka potwierdził niedawno Roland Quandt dodając, że będzie to rozwiązanie z niższej półki, do tego nie pierwszej świeżości. Warto zwrócić uwagę, że leakster używa oznaczenia kodowego LM-Q610, więc LM-Q710.FG faktycznie może być modelem LG Q7 Stylus. Tak czy inaczej – żal patrzeć na to, jak LG powiela błędy HTC i pakuje do nowych smartfonów przestarzałe układy…

*Na zdjęciu tytułowym LG Q6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Geekbench dzięki Mobielkopen