LG też patentuje – smartfon z ekranem zawiniętym wokół górnej krawędzi urządzenia

LG, choć oficjalnie się zbyt często tym nie chwali, pracuje za zamkniętymi drzwiami nad projektami smartfonów, które pod względem wzornictwa odbiegają od obecnych trendów związanych z zakrzywionymi ekranami. Podczas gdy świat zaczyna uznawać ekran zachodzący na boki urządzenia za normalny, LG otrzymuje patent na smartfon, w którym to jego górna ramka będzie zaokrąglona.

Tak naprawdę to LG schodzi z tym prototypem bardzo długo. Już ponad rok temu Evan Blass dawał znać na Twitterze, że Koreańczycy zamierzają wypuścić na rynek smartfon z tak niecodziennym designem. Przy czym nie mieliśmy wtedy dostępu do szkiców projektu. A ten odsłania jeden ważny szczegół, który zmienia punkt widzenia na cały projekt.

Reklama

Okazuje się, że ekran ma nie tylko zachodzić na górną krawędź smartfonu, ale praktycznie się wokół niej zawijać, a dalsza jego część ma powędrować na plecki urządzenia, mniej więcej do 1/4 jego wysokości. Zgodnie z rysunkiem, w dolnej części tylnego panelu telefonu znajduje się okrągły element, który może być obiektywem kamery lub czytnikiem linii papilarnych. Boki smartfonu nie zdradzają żadnych detali w postaci przycisków.

Istnienie patentu nie dowodzi, że LG  zamierza kiedykolwiek pokazać tego typu smartfon. Jednak osobiście bardzo bym chciał, żeby Koreańczycy jako pierwsi pokazali coś tak rewolucyjnego. Gdyby w tym roku rzeczywiście pojawił się smartfon z jednym, wielkim wyświetlaczem, ciągnącym się niemal przez całe urządzenie, to LG stałoby się symbolem innowacji nawet na lata.

W gruncie rzeczy, obecne technologie produkcji elastycznych ekranów OLED umożliwiają opracowanie i sprzedaż smartfonów z tak mocno zaokrąglonym ekranem. Pytanie tylko, kto wprowadzi je do sprzedaży pierwszy, biorąc pod uwagę, że Samsung wydaje się znacznie wyprzedzać LG w swoich badaniach nad takimi urządzeniami.

 

źródło: PhoneArena