LG Optimus Pad - zagadka cenowa trwa, ale i tak będzie drogo | Tabletowo.pl

LG Optimus Pad – zagadka cenowa trwa, ale i tak będzie drogo

Dołącz do dyskusji 0

Im więcej informacji pojawia się w sieci na temat ceny LG Optimus Pad, tym coraz bardziej stajemy się zdezorientowani. Jedno jest pewne – w Polsce na pewno będzie drogo, na co muszą się przygotować wszystkie osoby potencjalnie zainteresowane tym tabletem. Nie wiadomo jednak do końca jak bardzo drogi okaże się model LG. Ciągle pojawiają się rozbieżne informacje, ukazujące – kolejny raz – że dla producentów nie jest ważny kurs danej waluty, bo i tak cena w dolarach, euro czy funtach będzie taka sama (przykładowo, jak ma coś kosztować 100 euro, to będzie też 100 dolarów i 100 funtów – szkoda, że nie można tu dodać także złotówek…).

Początkowo pojawiały się spekulacje, że cena LG Optimus Pad będzie wynosiła 800 – 1000 euro. Nieco później okazało się, że w sklepie PhoneHouse pojawił się za 849 euro (ok. 3330 zł). W Stanach – już oficjalnie – w sieci T-Mobile można nabyć tablet G-Slate za 750 dolarów (oczywiście bez umowy) – równowartość 2050 zł (!). I weź tu dojdź do ładu i składu, gdy pojawia się kolejna kwota, mająca rzekomo być ostateczną – w tym przypadku w brytyjskim sklepie Carphone Warehouse za 799 funtów (ok. 3530 zł). Sami widzicie, że wciąż nie wiadomo jaka będzie cena LG Optimus Pad w Europie (tym bardziej w Polsce).

Zagadka cenowa z tabletem LG w roli głównej jest kolejnym przykładem na to, że w Stanach elektronika jest najtańsza. Szkoda, że koszt tego samego sprzętu w Polsce bardzo różni się od, chociażby, cen zza zachodniej granicy. To właśnie przez to wiele osób nie może sobie pozwolić na wypasiony tablet, zadowalając się tPad-7121 czy typowo niskobudżetowym modelem Lark FreeMe 7.01.

LG Optimus Pad jest pierwszym tabletem, który umożliwia nagrywanie obrazu w trójwymiarze i późniejsze odtwarzanie go na ekranie, dzięki specjalnym okularom. To jednak nie uprawnia firmy LG do tego, by wyceniała ten sprzęt jak przyzwoitego laptopa, przez co potencjalni klienci wydawali na niego ponad trzy tysiące złotych…

Przypomnę tylko, że do parametrów technicznych modelu trzeba jeszcze dodać Androida 3.0, ekran 8,9″ o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, Tegra 2 o taktowaniu 1GHz, aparat 5 Mpix, kamerka 2 Mpix, 4G, GPS, WiFi, 32GB pamięci i bateria o pojemności 6400 mAh.

źródło, Carphone Warehouse

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona