LG Optimus Pad (europejska wersja G-Slate) zadebiutuje na MWC 2011

Na targach CES 2011 LG zaprezentowało światu swój pierwszy tablet internetowy o nazwie G-Slate, przeznaczony na potrzeby rynku amerykańskiego (w pierwszej kolejności sieci T-Mobile). Dziś dotarła do nas dobra wiadomość – na MWC 2011 (skąd będę zdawać relację bezpośrednio z Barcelony – więc szczególnie zapraszam na Tabletowo w dniach 13-17 lutego!) zostanie zaprezentowana europejska wersja modelu, nazwana Optimus Pad.

Wszystko wskazuje na to, że specyfikacja Optimus Pad będzie identyczna, jak G-Slate (ale trzeba pamiętać, że na razie nie zostało to potwierdzone). Tablet ma być wyposażony w 8,9″ ekran o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, procesor nVidia Tegra 2 o taktowaniu 1GHz, 3G, WiFi, kamerkę do połączeń wideo 2 Mpix, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, wyjście HDMI, 32GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o pojemności 6400 mAh (o nieznanej wytrzymałości). Pewne jest natomiast, że całość będzie pracowała pod kontrolą Androida 3.0 Honeycomb.

Pisząc o tablecie LG nie sposób nie wspomnieć o jego trójwymiarowych możliwościach (o ile takowe będzie oferowała europejska wersja). Ekran Optimus Pada powinien wyświetlać obraz w 3D przy pomocy specjalnych okularów, a umieszczone na tylnej obudowie dwa aparaty powinny nagrywać wideo w 3D.

Rynkowa premiera LG Optimus Pad ma mieć miejsce w okolicach marca, czyli podobnie, jak jego amerykański odpowiednik. Raz jeszcze zapraszam na relację z MWC 2011, bo wszystko wskazuje na to, że faktycznie będzie się tam dużo działo! Wkrótce, jak przed każdym takim wydarzeniem, możecie się spodziewać obszernej zapowiedzi targów na Tabletowo ;)

źródło