LG może wprowadzić technologię ekranu emitującego dźwięk do smartwatchy, bo ma na to patent

Jeszcze przed premierą smartfona G8 ThinQ, LG zapowiadało, że wykorzysta w nim technologię pozwalającą na emitowanie dźwięku przy pomocy drgań ekranu. Całkiem możliwe, że firma zechce przenieść swoje doświadczenia z tym związane także na smartwatche.

Niedawno złożony patent LG sugeruje, że firma może zechcieć wykorzystać technologię drgającego, emitującego dźwięk ekranu nie tylko w smartfonach, ale także smartwatchach.

Reklama

Technologia, którą LG nazwało „Display Speaker”, wymieniona jest we wniosku patentowym obok urządzeń, w których miałaby się pojawić. Wśród urządzeń objętych patentem znajduje się wzmianka o telefonach i zegarkach. Oznacza to, przynajmniej teoretycznie, że niektóre z kolejnych smartfonów LG będą pozbawione tradycyjnego głośnika na rzecz głośnika „ekranowego”. Podobna historia może przydarzyć się smartwatchom, co potencjalnie oznacza zmniejszenie ich gabarytów lub więcej miejsca dla baterii.

(fot. LetsGoDigital)

Może być też tak, że LG powyższym patentem chciało po prostu „zaklepać” sobie wykorzystanie technologii „Display Speaker” we wszystkich ważniejszych segmentach mobilnej produkcji i niekoniecznie ma jakikolwiek plan względem smartwatchy.

Ciekaw jestem, jak wyglądałoby to od strony technicznej – bo nie jestem pewien, jak donośny byłby dźwięk emitowany przy pomocy tak małego ekranu, jaki widzimy w smartwatchach.

To flagowiec LG na 2019 rok – poznajcie LG G8 ThinQ

źródło: LetsGoDigital przez PhanDroid