LG i Qualcomm rozpoczynają pracę nad technologią 5G ukierunkowaną na samochody - Tabletowo.pl

LG i Qualcomm rozpoczynają pracę nad technologią 5G ukierunkowaną na samochody

LG coraz chętniej angażuje się w prace związane z rynkiem motoryzacyjnym, choć oddać trzeba, że mowa tutaj raczej o motoryzacji przyszłości. Teraz koreański gigant nawiązał współpracę z firmą Qualcomm, dzięki czemu ma zamiar rozwijać technologię 5G, która miałaby być wykorzystana w samochodach.

Wiadomo już, że inżynierowie LG opracowali nowy rodzaj baterii przeznaczonych do samochodów elektrycznych. Z kolei w zeszłym tygodniu pojawiła się informacja o tym, że Koreńczycy planują sporą inwestycję w Polsce, powiązaną właśnie z tą dziedziną – ze względu na zapotrzebowania na akumulatory do elektrycznych aut, w naszym kraju rozpocznie się ich produkcja.

Wygląda jednak na to, że producent nadal interesuje się tą branżą – LG i Qualcomm rozpoczynają obecnie współpracę w celu rozwoju technologii 5G, której można by użyć właśnie w tak zwanych connected cars, czyli samochodach posiadających połączenie z internetem. W porównaniu z LTE, taka forma transmisji danych zapewnia 5-krotnie większą prędkość przesyłu i 10-krotnie mniejsze opóźnienie. To ma zagwarantować, że sygnały przesyłane będą w równym względem wydarzeń na drodze tempie.

Jak twierdzi LG (i z czym trudno się nie zgodzić), opracowanie takiej technologii jest niezbędne do sukcesu następnej generacji autonomicznych samochodów. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz sprawności działania, stosowane tam rozwiązania muszą gwarantować również bezpieczeństwo, choć część z nich może się przydać również w wariantach nieco bardziej „standardowych”

Dokładniej rzecz ujmując, prace obu firm skupią się teraz na technologii C-V2X, czyli Cellular Vehicle-to-Everything. System ten opiera się na sieci komórkowej, dzięki czemu dwukrotnie wydłuża się czas pracy urządzeń, a jest przy tym tańszy od innych. W niektórych krajach Europy i Azji trwają już jego testy, a także próby stworzenia odpowiedniego prawa, dzięki czemu system mógłby działać już w 2020 roku.

Współpraca obu firm rozpoczęła się niezwłocznie po podpisaniu niezbędnych dokumentów przez ich przedstawicieli. Dla realizacji założonych celów i w ramach partnerstwa, LG i Qualcomm utworzą centrum badawcze w Korei Południowej.

Polecamy również:

To małe cudeńko bardzo pomoże autonomicznym samochodom w dostrzeganiu pieszych nocą

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona