LG G7 ThinQ nie będzie tani - znamy cenę. Wiemy też, kiedy smartfon pojawi się w Polsce | Tabletowo.pl

LG G7 ThinQ nie będzie tani – znamy cenę. Wiemy też, kiedy smartfon pojawi się w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

LG zaprezentowało dziś swojego tegorocznego flagowca, LG G7 ThinQ. Producent nie zwykł podawać sugerowanej ceny od razu podczas premiery swoich high-endów, lecz tym razem zrobił wyjątek. Polski oddział marki poinformował też, kiedy możemy spodziewać się tego modelu w naszym kraju.

Przed oficjalną premierą LG G7 ThinQ pojawiła się plotka, że smartfon może kosztować mniej niż 680 euro, tj. równowartość ~2900 złotych. Gdyby ten scenariusz się potwierdził, to LG z pewnością nie nadążałoby z produkcją, gdyż jego flagowiec sprzedawałby się jak cieplutkie bułeczki prosto z pieca. Rzeczywista cena urządzenia będzie jednak wyższa. Duuużo wyższa.

Osobiście nie wierzyłem, że LG G7 ThinQ może kosztować mniej niż 680 euro, ponieważ to zdecydowanie za niska cena w przypadku flagowca znanego producenta. Tym bardziej, że LG G6 startował z ceną 3299 złotych, a nie przypominam sobie, żeby kolejna generacja jakiegoś high-enda była tańsza od poprzednika. Ceny idą w górę z wielu powodów, m.in. wyższych kosztów produkcji i komponentów oraz coraz większych nakładów na badania i rozwój (R&D). Dożyliśmy bowiem czasów, w których nie wystarczy wpakować mocne podzespoły, żeby smartfon się sprzedał. Teraz pierwsze skrzypce grają innowacyjne rozwiązania, a same się przecież nie wymyślą.

Wracając jednak do tematu. Sugerowaną cenę LG G7 ThinQ ustalono na 849 euro. W tym miejscu warto odnotować, że dokładnie tyle samo kosztuje w Niemczech Samsung Galaxy S9, co oznacza, że w Polsce za tegorocznego flagowca LG najpewniej trzeba będzie zapłacić 3599 złotych, czyli o 300 złotych więcej niż za LG G6 w dniu polskiej premiery (3299 złotych). Wzrost ceny w tym roku i tak jest jednak mniejszy, ponieważ między LG G5 i LG G6 było 400 złotych różnicy.

Jeżeli wysoka cena LG G7 ThinQ Was nie odrzuciła, to z pewnością interesuje Was, kiedy smartfon trafi do sprzedaży w Polsce. Jak podał polski oddział LG, o premierze LG G7 ThinQ na polskim rynku oraz rozpoczęciu sprzedaży w naszym kraju, polski odział LG Electronics poinformuje na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Oznacza to, że przedsprzedaż tegorocznego flagowca LG rozpocznie się najpewniej właśnie w tym okresie i dopiero wtedy oficjalnie dowiemy się, ile urządzenie będzie u nas kosztować.

Polecamy również:

Zadebiutował LG G7 ThinQ. Czy warto było poczekać nieco dłużej na nowego flagowca LG?

Źródło: @rquandt, informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona