Chcieliście LG G6 Mini? Dostaniecie. Z rozczarowaniem w pakiecie | Tabletowo.pl

Chcieliście LG G6 Mini? Dostaniecie. Z rozczarowaniem w pakiecie

Dołącz do dyskusji 0

Artykuł, w którym po raz pierwszy (i do tej pory jedyny) Kasia pisała o LG G6 Mini, cieszył się ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony. A to oznacza, że sporo osób chciałoby – przynajmniej – zobaczyć ten smartfon. I właśnie się okazuje, że rzeczywiście będziecie mieli okazję to zrobić. Jednak jednocześnie możecie się mocno zdziwić i rozczarować.

Pierwsze doniesienia na temat LG G6 Mini – mimo wszystko – traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Ale teraz sprawa jest już przesądzona, ponieważ kolejne informacje dostarczył nam (praktycznie) niezawodny Evan Blass. Leakster po pierwsze sprostował, że smartfon zadebiutuje na rynku jako LG Q6. Urządzenie zostanie wyposażone w identyczny ekran, co LG G6, bo o proporcjach 18:9 (@evleaks się pomylił, sam się przyznał, że błędnie napisał 18,5:9).

Ale różnic będzie więcej. LG Q6 zostanie trochę „wykastrowany”, ponieważ ma mieć pojedynczy aparat główny 13 Mpix (zamiast 2×13 Mpix z obiektywem szerokokątnym) i 3 GB RAM (versus 4 GB). O ile to drugie potrafię jeszcze zrozumieć, to pierwsze uważam za katastrofalny błąd. Szczególnie, że podobne rozwiązanie LG zaoferowało swojego czasu nawet w średniopółkowym LG X cam za 1000 złotych!

Niestety, swoistym „gwoździem do trumny” (tak, brzmi mocno, ale zaraz się przekonacie, dlaczego użyłem takiego określenia) jest zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 430 (4 x ARM Cortex-A53 1,4 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,1 GHz; 28 nm) z układem graficznym Adreno 505. Oczywiście nie spodziewałem się tutaj Snapdragona 821 rodem z LG G6, ale zdecydowanie lepszym posunięciem byłoby moim zdaniem napędzanie LG Q6 Snapdragonem 625 (8 x ARM Cortex-A53; 14 nm) z grafiką Adreno 506.

LG Q6 (LG-M700) w Geekbench

Na razie nie wiadomo, na jakie rynki trafi LG Q6. Ja osobiście jestem bardzo zawiedziony jego specyfikacją i w sumie nie zdziwiłbym się, gdyby LG „zapakowało” go do plastikowej obudowy. Jednocześnie nie wątpię, że smartfon będzie się sprzedawał dobrze, ponieważ wiele osób z pewnością urzeknie jego ekran o nietypowych proporcjach.

A Wy co myślicie o LG Q6?

*Na zdjęciu tytułowym LG G6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: @evleaks, Geekbench

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona