Google Assistant

LG G6 będzie pierwszym nie-Pixelem z zainstalowanym Asystentem Google

Trudno nie odnieść wrażenia, że LG ma „fory” u Google. Koreańczycy odpowiadali za aż trzy Nexusy, a wkrótce zajmą się również produkcją dwóch smartwatchy, stworzonych pod silnym „patronatem” koncernu z Mountain View. Ale żeby tego było mało, LG również jako pierwsze wypuściło na rynek smartfon z Androidem 7.0 Nougat (LG V20). Teraz okazuje się, że ich nadchodzący flagowiec będzie pierwszym nie-Pixelem z zainstalowanym Asystentem Google.

Asystent Google – jak wynika z samej już nazwy – jest osobistym asystentem, który ma pomagać użytkownikowi w codziennym życiu. Jednak w samej Polsce jest już praktycznie bezużyteczny (pisał o tym Damian w recenzji Pixela). Chyba, że przestawimy język w smartfonie na angielski – wówczas coś tam będzie się dało z niego „wykrzesać” (ale też nie należy spodziewać się cudów).

LG G6 będzie jednak nie tylko pierwszym nie-Pixelem z zainstalowanym Asystentem Google, ale jednocześnie też pierwszym na świecie smartfonem z tym narzędziem, które trafi na wszystkie rynki na świecie (Pixele są bowiem dostępne oficjalnie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych). Ale – jak wspomniałem – my nie zrobimy akurat z tego większego użytku. Wątpliwe bowiem, żeby LG zadbało o pełną funkcjonalność w każdym kraju.

Co ciekawe, LG miało do wyboru również Alexę Amazonu (na którą zdecydował się na przykład Huawei), lecz z uwagi na „pewne” problemy, ostatecznie „postawiono” na Asystenta Google. Koreańczykom z kolei bez większych przeszkód udało się zainstalować Alexę w zaprezentowanej na targach CES 2017 lodówce ;)

Na koniec, dla przypomnienia, kilka „faktów” na temat LG G6:

LG G6 zadebiutuje 26 lutego, przy okazji barcelońskich targów MWC 2017. Obserwatorzy rynku prognozują, że do końca roku do rąk klientów trafi co najmniej 5 milionów egzemplarzy. Mimo to, Koreańczycy mogą zarobić na nim więcej niż na LG G5, ponieważ tegoroczny flagowiec jest podobno aż o 20% tańszy w produkcji niż poprzednik.

Zobacz też:Rendery LG G6

Źródło: cnet