LG G5 SE to LG G5 ze Snapdragonem 652 i 3 GB RAM

LG zdecydowało, że jego flagowiec trafi do Ameryki Łacińskiej w nieco zubożonej wersji. Roboczo i zgodnie z obecnymi trendami dla własnych potrzeb nazwaliśmy go Lite, lecz nie pod taką nazwą zadebiutuje na rynku. Pojawi się na nim jako LG G5 SE.

Spodziewaliśmy się, że w najbliższej przyszłości może zadebiutować tak nazwany smartfon, bowiem LG opatentowało takie oznaczenie razem z G5 SE. Już wówczas podejrzewałem, że zrobiono to z myślą o nieco słabszym wariancie G5, choć pojawiło się również przypuszczenie, że Koreańczycy szykują bezpośredniego konkurenta dla zaprezentowanego niedawno 4-calowego iPhone’a SE.

Później jednak do sieci wyciekły zdjęcia opakowania etui Quick Cover, dedykowanego dla tegorocznego flagowca. Co ciekawe, znalazł się na nim zapis, że pasuje ono zarówno do G5, jak i G5 SE. Oznaczało to więc, że oba smartfony muszą mieć ten sam rozmiar i wszystkie wymiary.

Teraz natomiast serwisowi źródłowemu udało się uzyskać potwierdzenie, że LG G5 SE to uboższy wariant LG G5, przeznaczony dla Ameryki Łacińskiej. Przypomnę, że został on wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 1,8 GHz z Adreno 510 i 3 GB RAM, zamiast czterordzeniowego Snapdragona 820 2,2 GHz z Adreno 530 i 4 GB RAM, jak ma to miejsce w pierwowzorze. Z pełną specyfikacją smartfona (podawaną przez TENAA) możecie zapoznać się w tym wpisie.

Źródło: Anroid Authority, MobileFun