LG pozazdrościło Apple i szykuje LG G5 SE?

Niedawno CEO LG, Cho Ju-no, powiedział szczerze, co myśli na temat Apple i jego produktów, twierdząc m.in., że 4-calowy iPhone SE nie jest żadną konkurencją dla średniaków zarządzanej przez niego marki. Cóż, chyba jednak nie do końca tak jest, bowiem wygląda na to, że koreański gigant planuje wypuścić na rynek coś podobnego.

Co ciekawe, już w styczniu tego (tj. 2016) roku LG opatentowało dwie nazwy: LG G5 SE oraz G5 SE. Nie trzeba być mistrzem w kojarzeniu faktów, bowiem od razu przychodzi do głowy “dziwne” podobieństwo i nawiązanie do iPhone’a SE. Pytanie tylko, czy Koreańczycy zamierzają wypuścić na rynek mniejszy wariant G5, czy tak nazwany zostanie jego słabsza wersja, która trafi m.in. do krajów Ameryki Łacińskiej?

Co do pierwszej możliwości, wątpliwe, żeby LG zdecydowało się w takim przypadku na zaledwie 4-calowy wyświetlacz, jak w iPhonie SE. Moim zdaniem, mogłoby to okazać się sromotną porażką. Bardziej wiarygodnym (w moim odczuciu) krokiem byłoby zastosowanie wyświetlacza o przekątnej 4,7 cala, jak w iPhonie 6/6S, Sony Xperii Z5 Compact czy Samsungu Galaxy A3 (2016).

Druga opcja również jest prawdopodobna – zwłaszcza, że słabszy wariant LG G5 nie pojawił się jeszcze oficjalnie (na próżno go też szukać na lokalnych stronach producenta w poszczególnych krajach Ameryki Łacińskiej, do których ma trafić – po prostu go tam nie ma).

Oczywiście może się również okazać, że LG nie ma zamiaru w praktyce wykorzystywać nazwy LG G5 SE czy G5 SE – zdarza się bowiem, że producenci coś patentują, rezerwują, a potem chowają to do przysłowiowej szuflady.

Źródło: Android Headlines

Komentarze

 • 85D

  Stało się -G5 zdecydowanie wygrywa fotograficzne zderzenie z galaxy s7 edge. Widać to doskonale na przykładowych samplach z testu, link poniżej.

  http://www.gsmarena.com/lg_g5_vs_samsung_galaxy_s7_low_light-review-1420p2.php

  • Anty no life :)

   Już kilka testów widziałem i właśnie dziwiło mnie, czemu nigdy nie było widać różnicy na korzyść S7.
   Cieszę się, ze G5 tak dobrze wypadał, w końcu za kilka dni będzie mój :)

 • rag

  Ubóstwiam wręcz ten krzykliwy tytuł – Stało się!!! A co konkretnie takiego? Bo czytając całe porównanie można wywnioskować tylko tyle, że S7 lepiej radzi sobie w nocy a G5 w dzień…

  • 85D

   Jakie całe porównanie? Na każdym samplu jaki jest dostępny w linku który wrzuciłem wyżej s7 dostał niemiłosierne baty. Widać to bardzo dobrze, również jestem zaskoczony.wygrywa także przy nagrywaniun4k. Jedyna przewaga samsunga to 1080p.

   Szczerze jestem ciekawy porównania G5 z Lumia 950xl.

   • VMortens

    Jakie na każdym samplu? Ja tam widzę, że w nocy S7 robi mniej szumów i nie rozmazuje, a LG rozmazał zdjęcie bez trójnogu. W ogóle, testowanie na trójnogu ma sens tylko do bezpośrednich porównań technicznych. Zdjęcia użytkowe, to właśnie zdjęcia z ręki – tak jak prawie zawsze będziemy tego używać.
    Dodatkowo widać, że we wnętrzach, w sztucznym świetle – czyli najtrudniejszych oświetleniowo warunkach – S7 radzi sobie znacznie lepiej – patrz sampel z restauracji.

    • 85D

     Ok, na każdym prócz dwóch ostatnich ujęć,czy to tak wiele zmienia w kontekście deklasacji we wszystkich innych ujęciach jaka dokonała się w tym teście.? Bądźmy szczerzy-nazywajmy rzeczy po imieniu. Deklasacja. Jest tak czy nie?

     • VMortens

      Zmienia wszystko. Nie ma mowy o deklasacji – wszytskie sample, na które się powołujesz były zrobione z trójnoga. Warunki tak oddające rzeczywistość, że nawet tego nie komentuję.
      W praktyce S7 sprawi się zwyczajnie lepiej. W trudnych warunkach oświetleniowych, to wręcz on zdeklasuje G5.

     • 85D

      Oki pożyjemy zobaczymy, poczekajmy na kolejne testy. Na dziś dzień s7 został zdeklasowany. Chyba że masz inne zestawienia porównawcze na któryc się opierasz, wrzuć poczytamy pogadamy. Ps “W praktyce sprawi się lepiej..to on wręcz zdeklasuje”. Gdyby babka miala wąsy byłaby dziadkiem. Narazie wróżysz z fusów. Lada dzień powinien być wysyp porównań g5 z s7 i nowym iphonem. Trochę cierpliwości.

   • rag

    Ano całe Panocku, popatrzyłeś na dwa – trzy pierwsze obrazki, zajarany skopiowałeś link i wrzuciłeś tu pościka, może nawet wysiliłeś się i przeczytałeś pierwszy akapit. Na przyszłość proponuję nie tylko patrzeć na obrazki ale też zapoznać się z tekstem który linkujesz… :)

    • 85D

     niestety, udało się przeczytać cały test i dokładnie przyjrzeć się każdemu samplowi. Następnie zapoznałem się z podsumowaniem gsmareny, Tobie również polecam. Jeśli na załaczonych w teście samplach w którym kolwiek momencie widzisz przewage s7 (prócz dwóch ostatnich ujęć które absolutnie nie zmieniają wydźwięku testu) to radze kupić okulary. Chciałeś błysąć kiedy nawet nie świecisz. Nie jestem zajarany, zwyczajnie podzieliłem się znaleziskiem, co najwyżej jestem zaskoczony ale nie zmieni ta wiadomość mojego życia.

     ps

     Chyba niechcesz mi powiedzieć że swój komentarz opierasz tylko na dwóch ostatnich ujęciach które zapisali na korzyść s7? Nie rozśmieszaj mnie, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Przelicz sobie w ilu ujęciach s7 został pobity, wyciągnij wnioski. Nie czepiaj się słówek bo sedno sprawy jest niezmienne, ja tam widze deklasacje. Jeśli tego nie widzisz, masz problem ze wzrokiem. Nie, dwa ostatnie ujęcia nie przeczą temu co napisałem także nie błyszczysz. :)

     • rag

      Nie wiem skąd wnioski o błyskach i innych? Nie przypisuj mi proszę swoich cech charakteru, usilnie upraszam :)

      Bardzo się cieszę że umiesz liczyć powyżej dziesięciu, czy ta umiejętność pomogła Ci dostrzec fakt, że zdjęć robionych nocą jest zwyczajnie mniej? :) Co do jednego zgoda, w przypadku jednego z nich G5 okazał się lepszy natomiast mianem szumnie określanej przez Ciebie DEKLASACJI raczej nazwać się tego nie da nie uważasz?

      Odpowiadając komuś innemu zalecasz cierpliwość, zgodzę się, troszkę Ci się jej przyda. Mniej Super Expressu, Faktu i internetów, trzy głębokie wdechy i więcej cierpliwości bo tak na dobrą sprawę nic takiego SIĘ NIE STAŁO :) będzie więcej porównań, będzie sens dywagować :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona