LG G5 Android 7.0 Nougat

LG G5 dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Na chwilę obecną najnowsze oprogramowanie jest rozsyłane do użytkowników w Korei Południowej. To jednak ma się już wkrótce zmienić, bo w ciągu najbliższych kilku tygodni nowa wersja systemu, zostanie wypuszczona także na pozostałych rynkach. 

Reklama

O ironio, ta informacja wypłynęła dokładnie w ten sam dzień (wczoraj), w którym Google podało informację o liczbie urządzeń z Androidem Nougat na pokładzie. Odbiegając nieco od tematu, to – tak! – to wciąż zbyt mało, bo obecny udział procentowy Nougata na mobilnym rynku wynosi zaledwie 0,3%. Z kolei firma Samsung – rownież w dniu wczorajszym – ogłosiła, że wkrótce rozpoczną się (dopiero) beta testy tego systemu dla tegorocznych flagowców.

LG zatem znów wyprzedza pozostałych producentów swoim podejściem i udowadnia, że proces aktualizacji jest czymś, na co firma zwraca szczególną uwagę i kładzie duży nacisk. Taka informacja jest również zgodna z wcześniejszymi przeciekami, bo już około miesiąc temu krążyły wieści, że to właśnie listopad będzie tym miesiącem, w którym LG G5 może spodziewać się aktualizacji do najnowszej wersji systemu.

LG G5 wraz z nowym oprogramowaniem, dostanie wiele ciekawych funkcji, które mają za zadanie przyspieszyć i ulepszyć korzystanie z urządzenia – wyszukiwanie wewnątrz aplikacji, nowy tryb Multi-window (pozwoli na przełączanie się pomiędzy aplikacjami poprzez podwójne dotknięcie lub uruchomienie dwóch aplikacji obok siebie), bardziej spersonalizowane ustawienia oraz inteligentniejsze powiadomienia i pewnie jeszcze sporo innych nowych opcji.

Mimo, iż poprzednicy modelu LG G5, czyli LG G3 oraz LG G4 dostały właśnie w Polsce najnowszą wersję systemu w pierwszej kolejności, to niestety tym razem trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i nieco poczekać. Tak, czy siak, to świetna informacja, która udowadnia, że ten aspekt (aktualizacje) są dla firmy priorytetem.

Źródło: Androidcentral