LG G4 Stylus

LG G4 Stylus dostępny w Polsce za 1099 złotych

Aktualnie nie znajdziemy zbyt wielu urządzeń z rysikiem . Za wyjątkiem przedstawicieli serii Galaxy Note, trudno kupić phablet z tym przydatnym gadżetem. Tę rynkową niszę postanowiło zapełnić LG z modelem G4 Stylus. Ten mid-endowy tabletofon z Korei właśnie trafił do sprzedaży w Polsce i można go kupić za 1099 złotych.

Reklama

LG G4 Stylus charakteryzuje się przeciętną specyfikacją, która raczej nie przystoi modelowi z G4 w nazwie. Wyświetlacz w tym smartfonie ma przekątną 5,7 cala i skromną rozdzielczość HD. 258 ppi to słabe zagęszczenie w obecnych czasach, gdy większość rywali stawia już, w równie dużych telefonach, na Full HD. Także zamontownay procesor to „średniak”. Ale Snapdragon 410 o maksymalnym taktowaniu 1,2 GHz zapewnia całkiem płynną pracę, a 1,5 GB powinno wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi -do tego mamy 1GB RAM. We wnętrzu są jeszcze 8 GB pamięci wbudowanej (slot kart microSD do… 2 TB, ale wciąż nie ma tak pojemnych kart), bateria 3000 mAh, aparaty 8 i 5 Mpix, a telefon obsługuje łączność LTE. Warto wspomnieć o preinstalowanym Androidzie 5.0.

Nowy G4 Stylus wyróżnia się głównie rysikiem. Mam nadzieję, że producent zadbał o jego jakość i wyposażył swoje urządzenie w odpowiednie oprogramowanie. Mimo wszystko nie ma szans zagrozić przedstawicielom serii Galaxy Note od Samsunga – „średniak” celuje w inną grupę odbiorców niż flagowce koreańskiej konkurencji. Szkoda, że LG nie zdecydowało się uzbroić serii G Pro w stylusy.

Uważam, że cena 1099 złotych jest do zaakceptowania, zważywszy na specyfikację oraz możliwości G4 Stylus. Chociaż dla osób, które nie czują potrzeby posiadania rysika w swoim telefonie, istnieją lepsze oferty, m.in. Huawei P8 Lite, Meizu M1 Note, a na portalach aukcyjnych za mniejszą kwotę znajdziemy LG G2.

źródło: x-kom, Komputronik, Media Markt, Saturn