LG G4 na pewno otrzyma Snapdragona 808 | Tabletowo.pl

LG G4 na pewno otrzyma Snapdragona 808

Dołącz do dyskusji 0

Na temat LG G4 wiemy już naprawdę sporo. Po części jest to zasługa niezawodnych przecieków, ale w tym przypadku również sam producent poinformował nas o wielu niuansach (np. aparatu) w swoim nowym flagowcu. Dzisiaj potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o zamontowaniu Snnpdragona 808.

Oficjalna premiera LG G4 odbędzie się 28 kwietnia br. Dotychczas dowiedzieliśmy się prawie wszystkiego o wyświetlaczu, aparacie czy też wykonaniu nowego high-enda. Teraz możemy być już pewni, jaki zostanie zastosowany układ.

Dane techniczne LG G4 po raz pierwszy pojawiły się za sprawą GFX Bench. Wówczas pojawiły się informacje o 3 GB pamięci operacyjnej i pamięci 32 GB. Dobrze, że wreszcie każda wersja flagowca otrzyma wystarczającą ilość pamięci wbudowanej. Z kolei moc obliczeniową zapewni Qualcomm Snapdragon 808. Składa się z sześciu rdzeni (4 x ARM Cortex A53, 2 x ARM Cortex A57) i Adreno 418.

Jest to dosyć kontrowersyjne posunięcie Koreańczyków, ponieważ pod względem wydajności ich smartfon będzie delikatnie odstawał od konkurencji. Chociaż zastosowanie mocniejszego wariantu 810 mogłoby okazać się strzałem w stopem. Przegrzewanie się mogłoby wpłynąć negatywnie na jego płynność w zaawansowanych grach. Zresztą widać to na przykładzie LG G Flex 2, który nie zebrał dobrych opinii, głównie ze względu na… powolność. Cóż, mam nadzieję, że Snapdragon 808 przynajmniej będzie pozbawiony problemów z thermal throotlingiem i zapewni wysoką energooszczędność.

LG G4 snapdragon 808

Z jednej strony LG G4 będzie bardzo dobrym smartfonem, ale Snapdragon 808 może nie zawsze sprostać aplikacjom przy ekranie o rozdzielczości QHD. Szkoda, że mało producentów decyduje się na wypuszczenie flagowca z wyświetlaczem Full HD.

Jak oceniacie taki ruch LG?

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona