LG G3 Stylus - średniak z rysikiem, który niewiele ma wspólnego z G3 - Tabletowo.pl
Ważne

LG G3 Stylus – średniak z rysikiem, który niewiele ma wspólnego z G3

Nie na targach IFA, jak się tego spodziewaliśmy, a nieco ponad tydzień przed tym wydarzeniem, koreański koncern LG przedstawił światu nowe urządzenie wzorowane na flagowym produkcie, LG G3. Mowa oczywiście o LG G3 Stylus, którego sama nazwa sugeruje już z czym mamy do czynienia, choć… nie do końca, bo nie jest to wcale odpowiednik G3 z rysikiem.

Na wersję tabletofonu z rysikiem przyszło nam poczekać trzy miesiące od premiery podstawowej wersji G3. To niewiele, przez co na miejscu aktualnych posiadaczy LG G3, będących zwolennikami stylusów, zapewne byłabym niepocieszona. Na szczęście o G3 Stylus w żaden sposób nie można powiedzieć, że jest tym samym urządzeniem, co G3, dzięki czemu żal do LG będzie (o ile w ogóle będzie) mniejszy.

Okazuje się bowiem, że G3 Stylus pod względem specyfikacji to raczej średniak niż high-end. Nawiązuje do LG G3 głównie przekątną wyświetlacza oraz wzornictwem zawierającym bardzo cienkie ramki wokół ekranu. Sam rysik natomiast ma być, jak zapewnia producent, „idealny do notowania i precyzyjnego szkicowania”. W oprogramowaniu znajdziemy aplikacje wykorzystujące stylus, których część znamy już np. z tabletu LG V400, w tym: QuickMemo+, Dual Window, Gesture Shot czy Knock Code.

Tabletowo.pl LG G3 Stylus - średniak z rysikiem, który niewiele ma wspólnego z G3 Android LG Nowości Smartfony

Wyświetlacz IPS, choć w dalszym ciągu o przekątnej 5,5″, ma rozdzielczość dużo niższą niż u pierwowzoru – 960 x 540 pikseli (vs 2560 x 1440), pamięci operacyjnej mamy o połowę mniej: 1GB vs 2GB RAM, podobnie jak pamięci wewnętrznej: 8GB vs 16GB, a z modułów łączności sieci komórkowej otrzymamy wyłącznie 3G, a nie LTE. Dodatkowo G3 Stylus jest większy (149,3 x 75,9 x 10,2 mm vs 146,3 x 74,6 x 9,3) i więcej waży (163 g vs 149 g).

Za działanie produktu odpowiada czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3GHz (brak konkretnych danych co to za jednostka), a systemem operacyjnym jest Android w wersji 4.4.2 KitKat. Na wyposażeniu modelu znalazło się miejsce da slotu kart microSD, aparatu 13 Mpix, kamerki 1,3 Mpix oraz wymiennego akumulatora o pojemności 3000 mAh.

LG G3 Stylus ma zadebiutować już we wrześniu w pierwszych krajach świata, w tym w Brazylii. Wiadomo również, że podczas targów IFA 2014 na stoisku LG będzie można znaleźć to urządzenie. Czyżby zatem, prezentując G3 Stylus już teraz, koreański koncern dał nam właśnie znać, że w Berlinie skupi naszą uwagę na innym urządzeniu (smartwachu)?

Tymczasem cena LG G3 Stylus nie została ujawniona.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona