LG G3 Screen – jednak tak będzie się nazywać phablet z autorskim SoC | Tabletowo.pl

LG G3 Screen – jednak tak będzie się nazywać phablet z autorskim SoC

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj Konrad informował Was o pierwszym phablecie Koreańczyków z autorskim układem. Dziś miała miejsce jego oficjalna prezentacja. Okazało się, że LG postawiło na inną nazwę i zamiast Liger urządzenie będzie się nazywać G3 Screen. 

Gwoli przypomnienia, phablet oferuje 5,9-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Z kolei sercem G3 Screen jest układ stworzony przez LG, mowa oczywiście o NUCLUN. NUCLUN jest zbudowany w myśl technologii big.LITTLE. Jednak nie wiadomo czy cztery rdzenie Cortex-A15 (1,5 GHz) i cztery Cortex-A7 (1,2 GHz) będą w stanie współpracować jednocześnie. Chodzi o HMP (Heterogeneous Multi-Processing), technologię umożliwiającą taką współpracę. Procesor będzie kooperować z 2 GB pamięci RAM.

LG-G3-Screen-and-the-NUCLUN-processor (1)

Inną różnicą między G3, a G3 Screen jest obecność modemu LTE-A Cat. 6, dzięki któremu możliwy będzie download z szybkością dochodzącą do 225 Mb/s. Wymiary sprzętu to 157,8 x 81,8 x 9,5 mm, a waga wynosi 182 gramy.

Reszta specyfikacji jest bliźniacza do G3. Jest więc bateria o pojemności 3000 mAh czy aparat 13 Mpix z czujnikiem laserowym. Kształt bryły również został żywcem wzięty z flagowca LG. Jeżeli jesteście zainteresowani tym urządzeniem, to muszę Was zmartwić, bowiem Screen będzie dostępny wyłącznie na koreańskim rynku. Cena, jaką trzeba będzie za niego zapłacić, to 750 dolarów.

Phablet można traktować jako pewne badanie rynku. Jeśli procesor sprawdzi się i nie będzie problematyczny, to zapewne producent w przyszłości postawi na NUCLUNa.

LG-G3-Screen-and-the-NUCLUN-processor (2)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona