LG F490L Liger to będzie 5,9-calowy phablet z autorskim układem Koreańczyków!

Aktualnie flagowym modelem LG jest model G3, ale koreańska firma posiada w swojej ofercie również inne urządzenia, jak chociażby G3 Stylus. Teraz do sieci trafiły informacje o niezwykle ciekawym produkcie Koreańczyków, LG F490L Liger.

Według tych informacji LG F490L Liger to 5,9-calowy phablet z ekranem IPS o rozdzielczości FullHD. Posiada on również 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, 13-megapikselowy aparat główny (2,1 mpix z przodu) oraz baterię o pojemności 3000 mAh. Jego wymiary to 157,8 x 81,8 x 9,45 mm.

Jednak najważniejsza rzecz, którą w nim znajdziemy to autorski procesor LG NUCLUN, który ma 8 rdzeni (4 x 1,2 GHz oraz 4 x 1,5 GHz). Nie wiadomo na razie czy jest to 32 czy 64-bitowy układ oraz jaka jest jego wydajność. Dzięki temu Koreańczycy będą się mogli częściowo uniezależnić się od Qualcomm’a.

Najpierw ma on trafić do Korei, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi. Jednak zapowiada się bardzo ciekawe i chętnie poczekam na więcej informacji o układzie LG. Jeśli jego cena oraz wydajność będą atrakcyjne, to następne smartfony koreańskiej firmy mogą zostać w niego wyposażone. A Wy co sądzicie o tym, że LG zaczęło tworzyć własne układy?

Komentarze

  • Arek

    Wszyscy na świecie rozsądni wiedza że phablety 5,2 do 6 cali sa teraz najbardziej poszukiwane.
    ale wiedza tez że poza 4-8 czy 101010 rdzeniowymi procesorami i rozdzielczością 4, 6 8 K czy innymi gównami MUSZĄ MIEC 2 KARTY SIM.
    Teraz bez dual sima to już złom – tego w takiej wysokiej cenie wymaga rynek.
    a tu znów wtopa !

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona