LG G-Slate (z ostatniej chwili)

Dzięki źródłom serwisu Engadget możemy Wam przybliżyć kilka dodatkowych szczegółów związanych z tabletem LG G-Slate (oraz jego zdjęć). Na pewno: będzie oparty o 1GHz, dwurdzeniowy procesor platformy Nvidia Tegra 2, jego wewnętrzny dysk będzie mieć pojemność 32GB, a w okolicy wiosny 2011 trafi do sieci T-Mobile (USA).

Na pewno ma: żyroskop i akcelerometr, jest wyposażony w trzy kamery: 2 Mpix do połączeń video (z przodu), oraz dwie stereoskopowe kamery z tyłu zdolne do nagrywania filmów 3D w rozdzielczości HD (1080p!!!). Jedna z kamer będzie też odpowiedzialna za robienie zwykłych zdjęć w rozdzielczości 5 Mpix (do pomocy dostała diodę LED).

Według informacji serwisu aby cieszyć się obrazem 3D na ekranie (odtwarzanie w rozdzielczości 720 p.) urządzenia (przekątna 8,9″) będziemy jednak potrzebować specjalnych okularów ale na obecnym etapie nie jest pewne czy mają to być okulary pasywne czy aktywne. Modem 3G, WiFi i wyjście HDMI są także obecne na pokładzie (wymieniony zestaw wydaje się być – poza kamerami 3D – standardowym zestawem hardware’u dla nadchodzących tabletów). Cena nie jest znana na obecnym etapie.

Zastanawiam się na ile projekt jest zaawansowany i na ile będzie się odróżniał cenowo od Motoroli Xoom. Dla osób, które szukają czegoś pomiędzy 7″ a 10″ to może być ciekawy kompromis jeśli chodzi o wielkość – tylko czy będziecie chcieć (mając pożądaną wielkość tabletu) dopłacić $100…$200… ponad cenę Galaxy Tab 2 lub wspomnianego Xoom’a za możliwość nagrywania w 3D? A może się mylę i tablet będzie kosztował tyle samo co 10-cio calowa konkurencja, a funkcje 3D dostaniemy niejako gratis?