LG G Pad X z Androidem 5.0 Lollipop i LG UX 4.0

LG G Pad X to najnowszy tablet od firmy LG, który niedługo zadebiutuje w sieci Verizon w USA. Na razie nie wiemy na jego temat zbyt dużo. A o jego istnieniu dowiedzieliśmy się dzięki Evanowi Blassowi, który opublikował na swoim profilu na Twitterze pierwszy render pokazujący, jak będzie wyglądało to urządzenie.

Reklama

Tablet swoją budową podobny jest do poprzednich tego typu urządzeń od koreańskiego koncernu, zarówno do LG G Pad 8.3 zaprezentowanego we wrześniu 2013 roku, jak i G Pad 8.0 z ubiegłego roku. Urządzenie w większości wykonane zostało z tworzywa sztucznego, natomiast tylna obudowa – z aluminium. Moim zdaniem całość prezentuje się bardzo nowocześnie i może się podobać.

LG G Pad X będzie pracował pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop z autorską nakładką LG w najnowszej wersji, czyli UX 4.0. Z racji tego, że jest to urządzenie przeznaczone w pierwszej kolejności do sieci Verizon, wiadomo, że dostępne będzie w wersji z obsługą LTE. Dokładna specyfikacja urządzenia niestety nie jest jeszcze znana.

Reklama

Kiedy oficjalna premiera LG G Pad X? Trudno prorokować, jednak wydaje mi się, że to kwestia najbliższych tygodni.