LG Display chwali się nowym wyświetlaczem QHD+ o dziwnych proporcjach ekranu 18:9

Południowokoreańskie LG Display ogłosiło powstanie nowego ekranu LCD QHD+ dla smartfonów. Ma on wyróżniać się nietypowymi proporcjami ekranu – 18:9. Oglądanie wideo na smartfonie zyska dzięki temu całkiem inny wymiar, dosłownie.

Nowy wyświetlacz to 5,7-calowy panel LCD o rozdzielczości 1440×2880 pikseli, co daje zagęszczenie punktów na poziomie 564ppi. Aby umożliwić „realistyczne wrażenia wizualne”, zdecydowano się zbudować ten ekran z proporcjami 18:9. Może to sprawić, że wyświetlacz będzie wydawał się być odrobinę „wydłużony” (na przykład porównując go z innym 5,7-calowcem, Galaxy Note 4), ale dzięki temu łatwiej będzie się korzystać z wielozadaniowości i dwóch aplikacji na ekranie jednocześnie – a wiemy, że taka funkcja jest natywnie dostępna w Androidzie 7.0.

Technologia in-TOUCH, stosowana przez LG, sprawia, że ekran jest bardzo czuły oraz cienki i lekki, dzięki wyeliminowaniu dodatkowej szklanej warstwy. Bez zewnętrznej ochrony szkła, sam panel wyświetlacza mierzy mniej niż 1 mm grubości. W porównaniu do przeciętnego panelu QHD, zredukowano powierzchnię górnych ramek o 20%, zaś boczne będą cieńsze o 10%,

Chcemy dostarczyć użytkownikowi maksymalną ilość satysfakcji z używania smartfona poprzez użycie wyświetlacza o najwyższej jakości. Nowe proporcje ekranu odróżniają go od konwencjonalnych ekranów smartfonów. LG Display zamierza nadal wyznaczać nowe standardy w dziedzinie wyświetlaczy.
– Byeong-koo Kim, wiceprezes LG Display

Nowy produkt ma też oferować lepszą czytelność w słońcu i zużywać 30% mniej energii. Brzmi całkiem nieźle. Ciekawe, do jakiego produktu LG zamierza „wcisnąć” ten wyświetlacz. Raczej na pewno nie będzie to LG G6, gdyż ten zapowiada się na smartfon z wyświetlaczem 5,3 cala. A może LG przymierza się na poważnie do rzucenia rękawicy Samsungowi Galaxy Note 8, kto wie?

 

Aktualizacja:W notatce prasowej, rozesłanej do mediów przez LG, pojawiło się zdanie, sugerujące, że smartfonem, który jako pierwszy zostanie wyposażony w 5,7-calowy ekran o proporcjach 18:9 będzie LG G6: „The company will supply the panel to LG Electronics for its next flagship smartphone this year”. Rzeczywiście, może tu chodzić o LG G6 – nie da się tego jednak stwierdzić ze 100% pewnością.

 

zdjęcie tytułowe: panele wyświetlaczy używane w LG G4

źródło: PhoneArena, fonearena