LG Display chce zakazu sprzedaży Samsunga Galaxy Note 10.1 - Tabletowo.pl

LG Display chce zakazu sprzedaży Samsunga Galaxy Note 10.1

Tabletowo.pl LG Display chce zakazu sprzedaży Samsunga Galaxy Note 10.1 LG Nowości Samsung

Patenty, patenty, patenty… W ostatnich miesiącach na czasie były sądowe spory Apple z Samsungiem, które – przyznajcie sami – mogły zacząć nas nudzić. Sytuację chce zmienić firma LG Display, która będzie dążyła do zakazu sprzedaży Samsunga Galaxy Note 10.1 w Korei Południowej. Przyczyną ma być naruszenie przez Samsunga patentów LG.

Osoby mniej zorientowane w rynku nowych technologii z pewnością zastanowią się co ma wspólnego LG z tabletem Samsunga. Sprawa jest prostsza niż się wydaje. LG Display to odnoga koreańskiego koncernu odpowiedzialna za wszelkiej maści wyświetlacze, która rywalizuje z podobnym działem Samsunga – Samsung Display, a to właśnie ekran jest kluczowy w całym konflikcie między producentami.

Firma LG jest przekonana, że Samsung naruszył jej trzy patenty dotyczące kątów widzenia ekranu i technologii odpowiedzialnej za poprawę jakości wyświetlanego obrazu niezależnie od kąta, pod jakim spoglądamy na wyświetlacz.

Oskarżony, jak to zazwyczaj bywa, nie poczuwa się do winy – słusznie czy nie, nie nam osądzać. W oświadczeniu wydanym przez wiceprezesa Samsung Display, Shim Jaeboo, czytamy, że są to jedynie „nieuzasadnione roszczenia„.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona