LG zabiera się za aktualizacje modeli K10, K8 i X power 2 do Androida Oreo

Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o tym, że na LG G5 trafiła aktualizacja do Androida Oreo. Obecnie jej dystrybucja obejmuje modele z wolnej sprzedaży oraz te kupione w salonach Orange. Android w wersji 8.0 znajdzie się również na innych modelach koreańskiego producenta.

Wspomnianymi smartfonami są LG K10 (2017), LG K8 2017 oraz LG X power2.  Dzięki aktualizacji, urządzenia zyskają szereg nowych funkcji, na przykład grupowanie powiadomień. Poprawie ulegnie również wydajność smartfonów oraz czas pracy baterii.

Reklama

W systemie operacyjnym Android 8 Oreo wprowadzono kilka użytecznych rozwiązań, takich jak grupowanie powiadomień, funkcję autouzupełniania danych podczas logowania czy opcję „obraz w obrazie” (picture in picture), która umożliwia jednoczesne wyświetlanie filmu i korzystanie z innych aplikacji. Ponadto system operacyjny Oreo został zoptymalizowany pod kątem wydajniejszego działania aplikacji oraz wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu baterii.

LG K10 (2017)

Ci z nas, którzy zakupili któryś z powyższych modeli w salonie sieci Plus lub Play, mogą spodziewać się, że ich smartfon otrzyma aktualizację w następnej fali jej dystrybucji, czyli w drugiej połowie października. Powiadomienia o dostępnej nowej wersji oprogramowania będą rozsyłane na smartfony użytkowników partiami.

 

źródło: informacja prasowa