Lenovo Yoga C940 – niewiele zmian względem poprzednika może być zaletą

Z Lenovo Yoga C930 miałam okazję korzystać dość długo. Poleciał ze mną nawet do Brazylii na premierę smartfonów Motoroli z serii G7. Z tym większym zainteresowaniem patrzę teraz w stronę jego następcy, którego premiera została nieco przyćmiona innymi nowościami Lenovo, pokazanymi na targach IFA 2019. Spójrzmy zatem, co ciekawego oferuje.

Reklama

W kwestii designu zmieniło się tak naprawdę niewiele. W Yoga C930 zawiasy były dwa, a w Yoga C940 postawiono na jeden – kosmetyczna rzecz, której na pierwszy rzut oka można w ogóle nie zauważyć. W dalszym ciągu umieszczono w nim obracany soundbar Dolby Atmos, dzięki czemu w jakiejkolwiek pozycji byśmy nie trzymali laptopa, dźwięk zawsze będzie wydobywał się w naszym kierunku. Mały zabieg, a cieszy. Czym jednak różni się kolejna generacja urządzenia od poprzedniej?

soundbar w 14-calowym Lenovo Yoga C940

Oczywiście delikatnej modyfikacji uległy parametry techniczne. Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że mamy tu do czynienia z procesorami Intel Core i7 10. generacji, a i zastosowana bateria ma działać jeszcze dłużej – w modelu 14-calowym z ekranem Full HD (400 nitów) do aż 17,5 godziny, a z UHD (500 nitów) – do 10,5 godziny, z kolei w 15-calowym Full HD – do 12 godzin.

15-calowy Lenovo Yoga C940

Najważniejszą zmianą jednak jest to, że Yoga C940 należy do programu Project Athena, co oznacza, że ma szereg inteligentnych funkcji przydatnych podczas pracy. Ma się to objawiać przede wszystkim błyskawicznym wybudzaniem z trybu uśpienia (z podobną szybkością, jak smartfony), funkcją Super Resolution, umożliwiającą upscalling materiałów do wyższej jakości w odtwarzaczu Windows Media Player czy Q-Control – dynamicznym wydłużaniem żywotności baterii po włączeniu inteligentnego trybu chłodzenia i lepszego sterowania wentylatorami. Wszystkie te funkcje brzmią interesująco, pytanie jak będą faktycznie działać w rzeczywistości.

Oba modele są wyposażone w aktywny czytnik linii papilarnych, piórko chowane w aluminiowej obudowie oraz osłonę kamery TrueBlock Privacy. Oczywiście oba mają zawias pozwalający korzystać z urządzeń w czterech różnych trybach: laptopa, tabletu, namiotu i podstawki. Pełna lista parametrów technicznych obu laptopów nie zostały ujawnione, ale spodziewam, że stanie się to bliżej ich rynkowej premiery.

Jeśli chodzi o ceny i dostępność, Lenovo Yoga C940 w wersji 14-calowej trafi do sprzedaży już we wrześniu w cenie wynoszącej 1499 euro, natomiast 15-calowy model pojawi się miesiąc później i będzie go można kupić za 1899 euro.

Na informacje związane z polską premierą Yoga C940 musimy niestety jeszcze trochę poczekać.

źródło: cnet