Lenovo Yoga Book jest „książką” z najwyższej półki. Barwy narodowe czynią z niej powieść o niezwykłej urodzie (i KONKURS!)

Akcja partnerska

To, czy dany sprzęt jest dobry, czy też nie, można mierzyć w różny sposób. Jedni przywiązują wagę do podzespołów, drudzy kładą nacisk na niespotykane nigdzie indziej funkcje, inni z kolei zaś chcą, żeby urządzenie, które noszą przy sobie, wywierało niezatarte wrażenie na postronnych obserwatorach i dawało poczucie wyjątkowości. Właśnie to zapewnia Lenovo Yoga Book.

Reklama

Na końcu tego wpisu znajdziecie informację o konkursie, w którym do wygrania jest biały egzemplarz Yoga Booka!

Mimo że Lenovo Yoga Book jest już z nami ponad rok, przez ten czas nie zaprezentowano równie nowatorskiego, pomysłowego tabletu. Sprzęt ten wyróżnia się wieloma pozytywnymi cechami, wśród których można wymienić niezwykłą budowę, obsługę pełnego Windowsa 10 oraz wielofunkcyjne piórko z kapitalnym systemem przenoszenia notatek z kartki papieru wprost na ekran tabletu.

Czerwień to kolor serca, a biel – duszy

Z jakichś powodów kolor czerwony działa na nas bardzo pobudzająco. Trudno go nie zauważyć, przykuwa naszą uwagę, a za kobietami w czerwieni wodzimy wzrokiem. Z kolei biel kojarzy się z wzorową czystością i lekkością. Są to też barwy, które Polakom są bardzo bliskie – z uwagi na flagę naszego kraju.

Właśnie takie kolory mają Yoga Booki, które możecie wygrać w konkursie organizowanym wraz z Lenovo Polska. O jego warunkach przeczytacie poniżej, zaś pozwólcie, że skupimy się jeszcze na kilku rzeczach związanych z tymi tabletami, gdyż grzechem byłoby nie wspomnieć o ich niezwykłych funkcjach.

Jeśli już nacieszymy oczy kolorystyką obudowy Yoga Booka, zwrócimy uwagę na niecodzienną formę tego urządzenia. W jakich tylko aspektach było to możliwe, producent postarał się o zbliżenie konstrukcji tabletu do klasycznej książki. Rzeczywiście – rozkłada się i składa jak futurystyczny folder. Dwie części obudowy obracają się wokół zawiasu bransoletowego, łączącego aluminiowo-magnezowe powierzchnie. Nawet gdy jest złożona, Yoga Book jest bardzo smukła, gdyż liczy sobie tylko 9,6 mm grubości.

Piękno to przede wszystkim to, co mamy w środku

Po rozłożeniu tabletu, naszym oczom ukazuje się 10,1-calowy ekran oraz klawiatura reagująca na dotyk. Wyświetlacz charakteryzuje się jasnością na poziomie 400 nitów, zaś obraz ukazywany jest użytkownikowi w rozdzielczości Full HD. Nie ma więc opcji, że podczas Mundialu przegapimy jakiś ważny moment transmisji meczu.

Klawiatura jest jednym z tych pomysłów Lenovo, przed którym trzeba uchylić kapelusza. Nie ma żadnych fizycznych przycisków, gdyż cała wewnętrzna strona dolnej części urządzenia jest w gruncie rzeczy panelem dotykowym, z zarysowanymi, podświetlanymi konturami klawiszy. Całość sprawia niesamowite wrażenie. Co ważniejsze, takie rozwiązanie naprawdę się sprawdza podczas korzystania z klawiatury – za każdym razem, gdy dotkniemy którejkolwiek płytki, dolny panel lekko zawibruje, dając uczucie „odpowiedzi” klawisza. Doprawdy niecodzienne doświadczenie.

Na klawiaturę możemy nałożyć specjalny, dołączany do zestawu, magnetyczny notes. Posługiwanie się nim jest jak magia – korzystając ze specjalnego rysika od Lenovo, możemy na bieżąco przerzucać naszą twórczość z kartki wprost na ekran Yoga Booka. Tego nie ma, i pewnie jeszcze przez jakiś czas nie będzie miał, żaden z tabletów z Windowsem.

Wspomniany rysik może współpracować bez przeszkód z ekranem tabletu. Czyni to z niego naprawdę pomocnego kompana.

Nie tylko powierzchowność, ale także moc pochodząca z wnętrza

Lenovo Yoga Book nie może wstydzić się też swojej specyfikacji. Jak na tak wszechstronny sprzęt z Windowsem 10 na pokładzie, potrafi radzić sobie z obsługą systemu bez jakichkolwiek problemów. Przy procesorze Atom x5-Z8550, 4 GB RAM i dysku 128 GB SSD, trudno byłoby wytłumaczyć jakieś przycięcia czy zawieszki.

Oczywiście nie jest to sprzęt do zaawansowanych programów składających wideo, ale wspaniale nadaje się do pełnienia funkcji komputera reprezentacyjnego podczas branżowych konferencji. Przydatne okazuje się wtedy złącze microHDMI lub aparat 8 Mpix, do zrobienia zdjęć notatek. W razie gdyby tabletowi brakowało energii, zawsze można podpiąć ładowarkę pod port microUSB, choć żeby to było konieczne, spotkanie musiałoby przedłużyć się do jakichś 9 godzin, bo nawet tyle potrafi z siebie wykrzesać Yoga Book.

Intryguje i wzbudza podziw

Lenovo Yoga Book to tablet niepodobny do żadnego innego. Wraz z dotykową klawiaturą i wielofunkcyjnym rysikiem jest tym, co od lat próbują pokazywać nam producenci filmów science-fiction – książką wprost wyciągniętą z półki przyszłości.

Co więcej – jest to sprzęt, który wyróżnia się nie tylko możliwościami, ale także piękną formą. Odwaga projektantów sprawiła, że ten smukły tablet nawet leżąc płasko na biurku, przywoła ciekawskie spojrzenia. A stąd już tylko o krok do miłości.

KONKURS!

Lenovo Yoga Book w kolorze białym możecie wygrać w konkursie, który organizujemy wraz z firmą Lenovo. Wystarczy, że w komentarzach pod tym tekstem odpowiecie na pytanie:

Co byś stworzył(-a) na Lenovo Yoga Book za pomocą rysika, gdybyś potem mógł(mogła) przenieść to do rzeczywistości?

Forma prac jest dowolna. Może to być krótka, kreatywna odpowiedź, opowiadanie, wierszyk, rysunek, zdjęcie, mem, GIF, film, krzyżówka, wydzieranka czy cokolwiek Wam wpadnie do głowy. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę!

Konkurs trwa do 6 lipca. Oczywiście wzięcie udziału w nim oznacza akceptację regulaminu (PDF).

Wyniki konkursu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wygrywa Joanna Konieczny! Co prawda miała być tylko jedna nagroda, ale mamy też trzy nagrody pocieszenia-niespodzianki – otrzymują je:

  • Kasia Dimic
  • Tomek Jamroz
  • Krzysztof Borek

Gratulujemy i dziękujemy serdecznie, że tak licznie wzięliście udział w naszym konkursie! Dziękujemy też Lenovo za to, że postanowiło przekazać dodatkowe trzy nagrody pocieszenia-niespodzianki dla naszych konkursowiczów!

Wpis powstał przy współpracy z Lenovo Polska