Lenovo XT1902-3 z 4GB RAM i Helio X20 w Geekbench. To może być Moto M2 | Tabletowo.pl

Lenovo XT1902-3 z 4GB RAM i Helio X20 w Geekbench. To może być Moto M2

Dołącz do dyskusji 0

Mimo że pojawiały się takie głosy (choć raczej trafniej byłoby je nazwać nadziejami), to Moto M nigdy nie trafiła do sprzedaży w Polsce. I chociaż od jej oficjalnej premiery minęło „dopiero” około pół roku, to producent w pocie czoła pracuje nad jej następczynią. Smartfon został już nawet przetestowany w Geekbench i zdradził co nieco na temat swojej specyfikacji.

Na samym początku zaznaczę, że w bazie benchmarku dostrzeżono urządzenie o oznaczeniu kodowym Lenovo XT1902-3 i nie ma 100% pewności, że to właśnie Moto M2. Tak jednak sugerują zagraniczne serwisy i póki co tego się trzymajmy.

Jak podaje benchmark, smartfon wyposażono w dziesięciordzeniowy (2 x ARM Cortex-A72 od 2,1 GHz do 2,3 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,85 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,4 GHz; 20 nm) procesor MediaTek MT6797, powszechnie znany jako Helio X20. Za grafikę w tej jednostce odpowiada czterordzeniowe Mali-T880 MP4 780 MHz. Tym, którzy już zapomnieli o tym SoC przypomnę, że napędza on również m.in. Xiaomi Redmi Pro, Xiaomi Redmi Note 4, Meizu MX6 i Vernee Apollo Lite.

Procesor wesprze w działaniu 4GB RAM. Całość ma kontrolować system operacyjny Android 7.1.1 Nougat.

Lenovo XT1902-3 (potencjalna Motorola Moto M2) w Geekbench (fot. Tabletowo.pl)

Przypomnijmy, że poprzedniczka, Moto Mnapędzana jest przez ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P15. Wydawać by się więc mogło, że producent powinien – na logikę – zastosować w następczyni Helio P20, ewentualnie Helio P25. Praktyka jednak nieraz już pokazała, że firmy nie zawsze zachowują się „konsekwentnie” i potrafią zaskoczyć swoimi wyborami.

To na razie wszystko, co wiemy na temat Moto M2. Kolejne tygodnie powinny przynieść nowe doniesienia, które odkryją kolejne tajemnice nadchodzącego smartfona. Osobiście najbardziej jestem ciekawy, czy także w tym modelu Motorola zastosuje podwójny aparat główny (ponieważ takowy ma mieć Moto Z2 Force, Moto X4 oraz Moto G5S Plus).

Źródło: Geekbench dzięki The Android Soul

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona