Lenovo wnosi powiew świeżości w swoje produkty prezentując Yoga Tablet 2 Pro z pikoprojektorem i 13,3-calowym wyświetlaczem

Podczas wieczornej konferencji Lenovo, firma zaprezentowała w sumie pięć tabletów: Yoga Tablet 2 z Androidem w wersji 8″ i 10,1″, Yoga Tablet 2 z Windowsem (też 8″ i 10,1″) oraz Yoga Tablet 2 Pro – 13,3-calowy tablet z pikoprojektorem. W tym wpisie skupię Waszą uwagę na ostatnim z modeli, z kolei na temat pozostałych czterech zaraz powstanie osobny tekst (tutaj).

Nie tak dawno Piotr pisał, że w najbliższym czasie tablety będą rosły. Ostatnie posunięcia coraz większej części producentów zdają się to potwierdzać. Mamy Galaxy Note Pro 12 od Samsunga, Apple ma zaprezentować swojego iPada maxi z ekranem 12,9″, a Lenovo pokazało dziś światu bardzo interesujący sprzęt z pikoprojektorem, którego ekran ma przekątną 13″.

Ostatnio znajomy, będący nauczycielem, spytał się mnie o doradzenie mobilnego projektorka, który mógłby podłączyć do swojego Nexusa 7, żeby od czasu do czasu wyświetlić coś w klasie dzieciakom. Mając Yoga Tablet 2 Pro problem ten zostałby wyeliminowany, bowiem właśnie w tablecie, w jednej z jego części, został zaimplementowany pikoprojektor. Mam tylko nadzieję, że frontowe głośniki JBL z subwooferem dają radę i są na tyle głośne, by nie irytował brak słyszalności np. dialogów w filmach odtwarzanych na ścianie w mieszkaniu. Sam projektor oferuje możliwość rzucenia obrazu o proporcjach 16:9 o rozdzielczości do 50″. Akumulator modelu z kolei ma pozwolić na pracę w trybie projektora około trzy godziny.

Tablet został wyposażony w 13-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Za jego działanie odpowiada procesor Intel Atom Z3745 o częstotliwości taktowania 1,86GHz ze wsparciem 2GB RAM i system operacyjny Android w wersji 4.4 KitKat.

Do naszej dyspozycji zostały oddane takie parametry, jak 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy dzięki slotowi kart microSD, kamerka 1,6 Mpix, aparat 8 Mpix, port microUSB, 3.5 mm jack audio, WiFi i Bluetooth. Nie znalazłam natomiast informacji (nawet w oficjalnej specyfikacji) o GPS. Do trzech trybów korzystania (jak to w każdym Yoga Tablet): trzymania, pisania i oglądania, dołączył jeszcze jeden – „hang” (wieszania), który pozwala na powieszenie tabletu np. na ścianie, dzięki specjalnemu otworowi w podstawce urządzenia.

Tablet waży 950 gramów, a jego wymiaty to 333 x 223 x 3,7 – 12,6 mm).

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro ma trafić do sprzedaży pod koniec października w cenie zaczynającej się od 500 dolarów.