Lenovo ThinkPad Tablet 2 i Twist wkraczają do Polski - Tabletowo.pl

Lenovo ThinkPad Tablet 2 i Twist wkraczają do Polski

Tabletowo.pl Lenovo ThinkPad Tablet 2 i Twist wkraczają do Polski Nowości

Firma Lenovo zorganizowała dziś w Warszawie świąteczną konferencję prasową, na której – oprócz podsumowania kończącego się, dobrego roku dla Lenovo (udziały w sprzedaży w Polsce wzrosły o 123%!), odbyła się polska premiera dwóch najnowszych urządzeń producenta: Lenovo ThinkPad Tablet 2 oraz Lenovo Twist. Pierwszy to typowy biznesowy tablet, drugi – konwertowalny ultrabook z obracanym ekranem, który można położyć na klawiaturze.

Być może kojarzycie, że Lenovo ThinkPad Tablet 2 miał trafić do sprzedaży w połowie listopada. Miesięczne opóźnienie przedstawiciel producenta tłumaczył dziś szeregiem przeprowadzanych na produkcje testów przed wprowadzeniem na półki sklepowe. Stwierdził, że lepiej poświęcić więcej czasu na testy i wprowadzić na rynek sprawdzone urządzenie niż później ewentualnie świecić oczami, gdyby okazało się, że coś jest z nim nie tak – trudno nie przyznać racji. I ostatecznie ThinkPad Tablet 2 trafi do polskich sklepów 20 grudnia w cenie zaczynającej się od 2300 złotych. Z kolei Lenovo Twist jest już dostępny w sprzedaży od 3500 złotych.

Lenovo ThinkPad Tablet 2 to najlżejszy 10,1-calowy tablet z Windows 8 dostępny obecnie w sprzedaży – waży ok. 0,6 kg – i faktycznie, po wzięciu w dłonie czuć, że wcale nie jest jakoś bardzo wielkim ciężarem. Ale zdziwiło mnie coś innego… Na wspomnianej konferencji można było chwilę sprawdzić możliwości obu urządzeń – niestety, demonstracyjny ThinkPad Tablet 2 wyglądał, jakby się miał zaraz rozlecieć (już przy lekkim ściśnięciu jego krawędzie wyraźnie uginały się pod palcami – mam nadzieję, że w wersji finalnej takie coś nie będzie miało miejsca…). Sprzęt ten pracuje pod kontrolą Windows 8, a jego procesorem jest oczywiście jedna z jednostek Intela. Posiada aparat 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix, wyjście microHDMI, pełnowymiarowy port USB, NFC, slot kart microSD, ekran 10,1″ 1366×768 pikseli oraz, opcjonalnie, modem 3G/4G.

Z kolei Lenovo ThinkPad Twist określony został mianem ultrabooka zmieniającego się w tablet (na jego obudowie można znaleźć wyraźny napis „ultrabook inspired by Intel”). W najlepszej konfiguracji oferuje ekran IPS o przekątnej 12,5″, Windows 8, procesor Intel Core i7, 3G, HDD 500GB lub SSD 128GB, Dolby Home Theatre oraz mini-HDMI lub DisplayPort.

Tabletowo.pl Lenovo ThinkPad Tablet 2 i Twist wkraczają do Polski Nowości

ź: Lenovo

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona