Hybrydy Lenovo: IdeaTab Lynx i ThinkPad Edge Twist zaprezentowane i wycenione - Tabletowo.pl

Hybrydy Lenovo: IdeaTab Lynx i ThinkPad Edge Twist zaprezentowane i wycenione

Tabletowo.pl Hybrydy Lenovo: IdeaTab Lynx i ThinkPad Edge Twist zaprezentowane i wycenione Nowości

Im bliżej końcówki października, tym więcej w sieci będzie się pojawiało informacji dotyczących produktów z Windows 8 i ich cen. Firma Lenovo postanowiła złamać zmowę milczenia (zaraz po Acerze – Iconia Tab W700 od 800 dolarów). Podzieliła się z nami wieściami na temat parametrów technicznych i kwot, które przyjdzie nam wyłożyć, za dwa kolejne (po IdeaPad Yoga 13 i IdeaPad Yoga 11) hybrydowe urządzenia: Lenovo IdeaTab Lynx oraz Lenovo ThinkPad Edge Twist.

Lenovo IdeaTab Lynx to sprzęt z 11,6-calowym wyświetlaczem IPS o jasności 400 nitów, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Clover Trail z 2GB RAM, SSD o pojemności 32GB lub 64GB, a jego systemem operacyjnym jest Windows 8. Posiada kamerkę 2 Mpix (nie oferuje aparatu), port microUSB, wyjście microHDMI, slot kart microSD oraz akumulator mający pracować przez osiem godzin.

Do urządzenia będzie można dokupić stację dokującą, która została wyposażona w klawiaturę QWERTY, dwa pełnowymiarowe porty USB oraz akumulator o pojemności 6800 mAh. Jej koszt to 150 dolarów, natomiast sam Lenovo IdeaTab Lynx wyceniony został w najtańszej konfiguracji na 600 dolarów. Do sprzedaży trafi w grudniu.

Tabletowo.pl Hybrydy Lenovo: IdeaTab Lynx i ThinkPad Edge Twist zaprezentowane i wycenione Nowości

Drugim zaprezentowanym i wycenionym przez Lenovo urządzeniem, jest ThinkPad Edge Twist – laptop z obracanym ekranem, który można położyć na klawiaturze. Posiada 12,5-calowy wyświetlacz IPS pokryty Gorilla Glass, oferujący jasność na poziomie 350 nitów, do 8GB RAM, SSD 128GB lub HDD 320GB/500GB, procesor Intel Core i5 lub i7, Windows 8, akumulator mający pracować do siedmiu godzin oraz, opcjonalnie, 3G. Wśród jego portów znajdziemy Ethernet, dwa porty USB 3.0, wyjście miniHDMI, miniDisplayPort oraz slot kart pamięci.

Cena Lenovo ThinkPad Edge Twist będzie się zaczynała od 849 dolarów. Na półkach sklepowych będzie go można znaleźć od 26 października.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona