Lenovo Yoga 8 i Yoga 10 w sprzedaży w Polsce

Lenovo prezentuje tablety Yoga 8 i Yoga 10 z Androidem

Reklama

W ofercie chińskiego producenta Lenovo pojawiły się dwa nowe, bardzo interesujące tablety pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Zaprezentowano je wczorajszego wieczoru i bardzo szybko przyciągnęły uwagę branży. Ich atrakcyjność bynajmniej nie kryje się w specyfikacji, ale w wyróżniającym się, oryginalnym wzornictwie. w przeciwieństwie do konkurencji, projektantom Lenovo nie zależało na tym, by urządzenia były supercienkie i superlekkie. Zamiast tego, stworzyli tablety ładne i funkcjonalne.

Lenovo Yoga 8 i 10 przypominają tablet Sony Tablet S, którego górna część obudowy była jakby zawinięta na tylny panel. W przypadku sprzętu Lenovo, pod ekranem widnieje cylindryczne zgrubienie kryjące duży, wygodny włącznik, gniazdo audio 3,5 mm oraz mechanizm pozwalający na wysunięcie „nóżki”. Dzięki niej, tablety można postawić na stole i używać zarówno do oglądania filmów lub przeglądania zdjęć, jak i do pisania.

Reklama

Oba urządzenia zostały wyposażone w czterordzeniowy procesor MTK 8125 1,2GHz, 1GB RAM, system Android 4.2.2 Jelly Bean (z aktualizacją do 4.3 mającą pojawić się latem), 16GB pamięci wewnętrznej, aparaty fotograficzne 5 Mpix i kamery do wideorozmów 1,6 Mpix. Podczas gdy Lenovo Yoga 8 może pochwalić się 8-calowym ekranem i akumulatorem 6000 mAh, pod maską Yoga 10 znajdziemy 10-calowy ekran i baterię 9000 mAh. Oba wyświetlacze to matryce LCD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Co ciekawe, akumulatory obu tabletów mają być niezwykle wydajne i pozwolić na nawet 21 godzin pracy.

Lenovo Yoga 8 i Yoga 10 zostały wycenione odpowiednio na 250 i 300 dolarów.

via Digital Trends