Lenovo pracuje nad 5-calowym tabletem. Stawia na mobilność?

Lenovo pracuje nad 5-calowym tabletem. Stawia na mobilność? 20

Choć jeszcze daleko do 25 grudnia, a za oknem częściej widzimy promienie słońca niż śnieg, na Tabletowo.pl możecie przeczytać wiele artykułów o tematyce świątecznej, które ozdobione zostały adekwatnie uroczystymi zdjęciami. Nie dziwota, koniec listopada to moment, który wielu wybiera na zakup bożonarodzeniowych prezentów dla swoich najbliższych. Z tego powodu producenci tabletów internetowych zwiększyli obroty i dwoją się i troją, aby na sklepowych półkach znalazły się urządzenia, które zainteresują kupujących.

Wiemy, że Lenovo pracuje nad ciekawym, wyposażonym w 10,1-calowy ekran i czterordzeniowy procesor, tabletem. Jego premiera ma mieć miejsce jeszcze przed końcem bieżącego roku. Urządzenie to wzbudza zainteresowanie, ale to nie wszystko, co firma Lenovo zaplanowała na ten sezon – opublikowane w serwisie Engadget zdjęcia wskazują na rychłą prezentację 5-calowego tabletu dedykowanego klientom ceniącym sobie wyjątkową mobilność.

Lenovo pracuje nad 5-calowym tabletem. Stawia na mobilność? 21

Urządzenie będzie należeć do serii IdeaTab, a jego obudowa, oprócz 5-calowego ekranu o nieznanej rozdzielczości, będzie kryła dwurdzeniowy procesor, port microUSB, wyjście HDMI, kamerę internetową oraz trzy pojemnościowe przyciski, które podpowiadają, że tablet zostanie wprowadzony na rynek ze starszą wersją systemu operacyjnego Android (najprawdopodobniej 2,3 Gingerbread). Umieszczona nad ekranem słuchawka sugeruje, że z tablet będzie oferował możliwości telekomunikacyjne, co jest jedną z bardziej pożądanych funkcji tego typu urządzeń.

Wyposażone w 5-calowe matryce tablety pokroju wyżej opisanego Lenovo IdeaTab i Dell Streak 5 oferują wyjątkową mobilność. Poręczne gabaryty docenią wszyscy, którzy szukają kompromisu pomiędzy zadowalającą specyfikacją i możliwość schowania urządzenia do kieszeni spodni lub kieszonki koszuli. Niemniej jednak, w dobie nowoczesnych smartfonów o dużych ekranach (Samsung Galaxy Note), należy się zastanowić, czy jest sens w zakupie urządzenia, które niewiele się różni od telefonu komórkowego.

Co sądzicie o nadchodzącym modelu IdeaTab? Czy 5-calowe tablety mają rację bytu na dzisiejszym, zdominowanym przez 10-calowe giganty rynku?

via Engadget