Lenovo Phab 2 Pro można już kupić w Europie 14

Lenovo Phab 2 Pro można już kupić w Europie

Lenovo Phab 2 Pro, czyli pierwszy smartfon, stworzony w ramach projektu Tango, właśnie debiutuje w Europie. Można już go zamawiać w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii oraz Holandii. Co ciekawe, już od jakiegoś czasu, urządzenie znajduje się również na polskiej stronie Lenovo. Jednak na razie nie znajdziemy tam ceny tego modelu w złotówkach, a co za tym idzie, nie można go (jeszcze) kupić.

Lenovo stworzyło niezwykłego smartfona, który dzięki swojemu rozbudowanemu aparatowi fotograficznemu, potrafi ”rozszerzyć” naszą rzeczywistość. Phab 2 Pro wyposażono bowiem w cztery aparaty. Główny zestaw składa się z aparatu 16 Mpix RGB, kamery głębi oraz aparatu z obiektywem typu ”rybie oko” (do szerokokątnych ujęć panoramicznych). Z przodu natomiast, mamy kamerkę o rozdzielczości 8 Mpix.

Wszystkie moduły ściśle współpracują z oprogramowaniem Tango. Efektem tej kooperacji są wirtualne elementy wyskakujące na ekranie smartfona, które można nakładać na otaczającą nas rzeczywistość. Brzmi ciekawie i z pewnością jest to spora innowacja na mobilnym rynku. Możliwości takiego aparatu są niezliczone i, co ważne, istnieją aplikacje (jest ich nawet dosyć sporo), które potrafią odpowiednio wykorzystać jego potencjał.

lenovo-phab-2-pro
Lenovo Phab 2 Pro

Pozostała specyfikacja prezentuje się naprawdę dobrze. Zastosowano tutaj ekran IPS o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości Quad HD (1440×2560 pikseli). Smartfon napędza ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 i towarzyszący mu układ graficzny Adreno 510. Dodatkowo Phab 2 Pro został wyposażony w 4GB pamięci RAM oraz 64GB wolnej przestrzeni na pliki użytkownika. Nie zabrakło także slotu na kartę microSD do 128GB, skanera linii papilarnych oraz hybrydowego Dual SIM. Akumulator ma pojemność 4050 mAh i wspiera szybkie ładowanie. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

Cena tego modelu została ustalona na 499 euro, czyli równowartość 2250 złotych. Czy w Polsce będzie drożej? Tego na razie nie wiemy. Jeżeli jednak Phab 2 Pro wzbudził Wasze zainteresowanie, to śledźcie uważnie polską stronę Lenovo. Myślę, że już wkrótce pojawi się tam odpowiednia informacja.

Źródło: Android Authority oraz Lenovo Polska