Lenovo Phab 2 Pro, czyli pierwszy smartfon, stworzony w ramach projektu Tango, trafił do sprzedaży

Google opublikowało też listę kilkunastu polecanych do niego aplikacji, pozwalających wykorzystać jego potencjał

Zgodnie z zapowiedziami, do sprzedaży trafił właśnie Lenovo Phab 2 Pro, czyli pierwszy smartfon, stworzony w ramach projektu Tango. Jednocześnie Google opublikowało listę kilkunastu polecanych aplikacji, które pozwolą wykorzystać potencjał tego urządzenia i pomogą jego posiadaczom “rozszerzyć” rzeczywistość.

Lenovo Phab 2 Pro nie jest zwyczajnym smartfonem. Wyposażono go bowiem w aparat 16 Mpix RGB fast-focus, czujnik głębi oraz czujnik ruchu „rybie oko”, które razem pozwalają “rozszerzyć” rzeczywistość. Brzmi być może tajemniczo, ale w gruncie chodzi o to, że urządzenie potrafi wyświetlać na swoim ekranie wirtualne rzeczy i nakładać je na otoczenie, w którym znajduje się użytkownik.

Dzięki temu można m.in. mierzyć przedmioty, dopasowywać meble do naszego mieszkania/domu, grać w domino, malować na każdej powierzchni, która jest w zasięgu wzroku, budować wirtualny świat w pomieszczeniu, bawić się z nieistniejącymi w rzeczywistości zwierzątkami czy nawet walczyć z wygenerowanymi przez smartfon potworami. A to tylko część możliwości – Google informuje, że potencjał Lenovo Phab 2 Pro potrafi wykorzystać ponad 35 różnych aplikacji. Część z nich znajdziecie w źródle.

Lenovo Phab 2 Pro kosztuje 499 dolarów, czyli równowartość niecałych 2000 złotych. Istnieje prawdopodobieństwo, że smartfon pojawi się również w Polsce, ponieważ można znaleźć go także na polskojęzycznej stronie producenta. Z dokładną specyfikacją tego urządzenia możecie zapoznać się w tym artykule.

Źródło: Lenovo, GoogleLenovo Polska

Komentarze

 • Abstrahując – ciekawe co by wyszło, gdyby Google połączył siły z Microsoftem w sprawie rozszerzonej rzeczywistości…

  • domskup

   MicroGoogle VR :)

 • miku miku

  tera co zrobić zbierać na ten model kasę czy raczej na XIAOMI MI MIX poczekam na test aparatów tych telefonów zwłaszcza robienie maksymalnego zoomu i zobaczymy
  który będzie miał większą pikseloze i zobaczymy kto zostanie następcą mojej LUMI 1520

 • James Bąd

  Myślę też o nim. O mi maxie już nie bo ma mniejszą rozdzielczość i będą widoczne pixele.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona