Lenovo w 2017 roku wypuści na rynek kolejny smartfon, stworzony w ramach projektu Tango 18
Lenovo Phab 2 Pro (rozszerzona rzeczywistość)

Lenovo w 2017 roku wypuści na rynek kolejny smartfon, stworzony w ramach projektu Tango

Lenovo, jako pierwszy producent na świecie, wprowadziło do sprzedaży smartfon, stworzony w ramach Google’owskiego projektu Tango (mowa tu oczywiście o modelu Phab 2 Pro). Chińczycy bardzo się zaangażowali w ten segment, ponieważ już pracują nad kolejnym, takim urządzeniem.

Według informacji, przekazanych przez producenta, już 6 tysięcy deweloperów zakupiło Phab 2 Pro. Biorąc pod uwagę fakt, jak dynamicznie rozwija się rynek rozszerzonej rzeczywistości, pozwala to mieć nadzieję, że projekt Tango odniesie komercyjny sukces. Ale niezbędne są do tego aplikacje, które dadzą użytkownikom szansę wykorzystania tego ogromnego potencjału.

Ale projektem Tango zainteresowane jest nie tylko Lenovo. Swoją propozycję szykuje także Asus (ZenFone AR). Jednak to właśnie chiński koncern może być pionierem, ponieważ już w tym momencie posiada znacznie więcej doświadczenia niż jego konkurencja. A w przypadku zupełnie nowych terytoriów działania jest to na wagę złota (utopić pieniądze nie jest bowiem trudno).

W Sklepie Play już teraz znajduje się około 40 aplikacji, pozwalających wykorzystać potencjał rozszerzonej rzeczywistości. Liczba ta jednak na pewno szybko będzie rosnąć, ponieważ – jak widać – deweloperzy są zainteresowani tym rynkiem.

*Na grafice wyróżniającej Lenovo Phab 2 Pro

Źródło: Tom’s Guide przez Android Authority